Reklamcılar Derneği Viral Kampanyası: Büyük Fikir Büyütür

Reklamcılar Derneği Viral Kampanyası: Büyük Fikir Büyütür

Reklamcılar Derneği hayata geçirdiği “Büyük Fikir Büyütür” viral kampanyası ile başarıya ulaşmış televizyon reklamlarını hatırlatıyor.

Reklamcılar Derneği, seri halinde yayınladığı reklam videoları ile Türkiye’nin ses getirmiş, sloganları ile günlük konuşma diline yerleşen başarılı reklamları hatırlatarak; büyük fikirler için emek, kaynak ve cesaret gerektiğini vurguluyor.

Happy People Project imzalı viral filmlerde reklamcı “Fikri Çakar”ın çeşitli ürünler için yaratıcı reklam kampanyaları hazırlaması konu alınıyor. Büyük fikir olmadığını, büyük formül olduğunu savunan karakter; ürünler için brief hazırlayıp kendi formülü ile reklam kampanyaları oluşturuyor. Her üründe ayrı bir başarılı reklam filmine atıfta bulunan projede, “Büyük fikir büyütür.” mesajı eğlenceli ve etkileyici bir şekilde verilmiş.

Kampanya kapsamında yayınlanan filmler; Orkid markasının “Çocuk da yaparım kariyer de”, BP markasının “Ağzı olan konuşuyor”, Doritos markasının “Doktor bu ne?” ve Fındık Tanıtım Grubu’nun “Aganigi Naganigi” adındaki reklamlarına atıfta bulunuyor. Prodüksiyonu JaguarProjects tarafından gerçekleştirilen reklam filmlerini aşağıda izleyebilirsiniz.


 

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ING’den Bankacıları Şaşırtan “Sosyal Medya Gerçekleri” Marka ve Ajanslar İçin Flört Uygulaması: Pitcher →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.