Kül Olmuş Yılbaşı Ağaçları, Fidanlarla Yer Değiştirdi

Kül Olmuş Yılbaşı Ağaçları, Fidanlarla Yer Değiştirdi

Georgia’daki insanlar yılbaşı ağacı satın alırken, kontrol edilemeyen yangınlarda kül olan hektarlarca orman için de birer fidan dikti.

Kontrol altına alınamayan yangınlar, Ağustos ayında Amerika’nın Georgia eyaletindeki Borjomi-Kharagauli Ulusal Parkı‘nda 10 milyon metrekare alanın yanıp kül olmasına sebep oldu. Milyonlarca ağacı bir anda kaybetmek, ülkede var olan hava kirliliğinin daha da artmasına sebep oldu.

Kreatif ajans Leavingstone, restorasyon işini üstlenmek istedi ve #MerryTreestmas kampanyasını hazırladı. Kampanya, milyonlarca Georgia sakinini ormanlarını yeniden inşa etmek için harekete geçirdi.

Yılbaşı ağacı almak için kurulan standa uğrayanlar, merrytreestmas.com adresine girip, birkaç tıklamayla 2 milyon ağacın yok olduğu ormanları için, yalnızca 4.90 dolar bağışlayarak fidan dikebileceklerini öğrendi.

Leavingstone, bu kampanya için ekolojik girişim Treepex’le çalıştı. Leavingstone, yanan ormanlardaki çam ağaçlarını yemyeşil, hayat dolu fidanlarla değiştirdi. Yanan ağaçlardan arta kalan, katı bir kül yığınına dönüşmüş kalıntılar ise kampanyaya destek olan kişilere anı olarak saklamaları için gönderildi. Kampanya destekçileri, kendileri adına dikilen fidanların büyümesini takip edebilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2018 Sigarayı Bırakmak İçin İyi Bir Yıl Olabilir Yamaha Riding Academy Web Sitesi Yayında →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.