KIA Türkiye’nin Kurumsal Web Sitesi Yenilendi

Projeler, Web siteleri 23 Tem 2014
KIA Türkiye’nin Kurumsal Web Sitesi Yenilendi

KIA Türkiye, kurumsal web sitesinin yenilenen tasarımında model iletişimi için görsel bir ziyafet sunuyor.

KIA Türkiye ve directComm tarafından hayata geçirilen yeni KIA Türkiye web sitesi otomotiv sektöründe farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyor.  Kullanıcı UX testleri ve kullanıcı lokasyon araştırmaları sonuçları değerlendirilerek oluşturan web sitesi; büyük görselleri ve uyumlu renkleri ile dikkat çekiyor.

Grid yapı ile kurgulanan sitenin her aşamasında kullanım kolaylığına önem verilmiş. Yenilenen sitede yeni ziyaretçilerin aradıkları özelliklere uygun aracı bulabilmeye yardımcı olabilmek için “Sana uygun KIA’yı bul”, KIA sahiplerine araçlarının bakım randevusunu online alabilmek için “Online Servis Randevusu”, araç bakımlarının fiyatlarını önceden öngörebilmek üzere “Bakım Konfigüratörü” modülleri geliştirilmiş.

KIA Türkiye kurumsal web sitesii

KIA otomobil modellerinin iletişimi için iç ve dış dizayn görselleri, güvenlik öğeleri, renk ve 360 derece görselleri ile desteklenirken; kullanıcıların aradıkları bilgiye kolayca ulaşması için de web sitesi arama modülü “Size nasıl yardımcı olabiliriz?” aracı olarak sayfanın üst kısmına yerleştirilmiş.

KIA Türkiye kurumsal web sitesi directcomm

Sitenin yeni bir başka özelliği de kampanya ve model sayfalarından kullanıcılara özel teklif, remarketing  ve kişisel iletişim CRM altyapısının olması.

Responsive bir tasarım yapısı kullanılarak her yerden, her platformdan kolaylıkla ulaşılabilirliği sağlanan KIA Türkiye web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Acer Sosyal Medya Kampanyası: #BenimKeşfim Yaratıcı Logo Tasarım Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.