KIA Stinger Duyusal Test Sürüşü Kitapçığı

KIA Stinger Duyusal Test Sürüşü Kitapçığı

KIA, Stinger’ı performans otomobili olarak görmeyen otomotiv gazetecileri için, test sürüşünü duyusal deneyimlerle yaşatan bir kitapçık tasarladı.

Otomotiv gazetecilerinin çoğu KIA Stinger’ı performans otomobili olarak görmüyor. Bu algıyı değiştirmek isteyen KIA, Innocean Worldwide Americas’la birlikte duyulara seslenen “Stinger Text Drive”ı yarattı. Stinger GT’nin kağıt üstünde de pistte olduğu kadar heyecan verici olabileceğini göstermek isteyen KIA, test sürüş deneyimini bir kitapçığa taşıdı ve bu kitabı 100 gazeteciye gönderdi.

Duyusal deneyimin sınırlarını zorlayan interaktif çalışma 8 bölümden oluşuyor ve hem görsel, hem dokunsal hem de koku duyusuna hitap eden öğeler taşıyan kitapçık, okuyuculara adrenalini daha ilk sayfasından itibaren yaşatıyor. KIA Stinger’ın virajlarda gösterdiği performansı kitabı çevirerek deneyimleyen okuyucu, sayfanın altındaki bölümü parmağıyla hafifçe kazıdığında tekerin asfaltla birleşerek çıkardığı kokuyu alabiliyor. Drift yaparak daire çizdiği alanı yine parmak ucuyla işaretleyebiliyor…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Huawei İnsan Billboard Yakında Artırılmış Gerçeklikle Spor Ayakkabı Denemek Mümkün Olacak →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.