KFC, Sevgililer Günü’nde Çıkan Kriz İçin Özür Diledi

KFC, Sevgililer Günü’nde Çıkan Kriz İçin Özür Diledi

Sevgililer Günü’nde yeni teslimat şirketiyle yaşanan sorunlar nedeniyle, müşterilerine siparişlerini ulaştıramayan KFC, gazete reklamıyla özür diledi.

Sevgililer Günü’nde DHL ile anlaşan ve İngiltere’deki ürünlerini bu şirketle tedarik etmeye başlayan KFC, bir takım sorunlar yaşadı. KFC restoranlarında siparişlere yetişebilecek kadar tavuk kalmadı.  600 şubesini geçici süreliğine kapatmak zorunda kalan KFC, yaşanan aksaklık için DHL’i suçlarken; DHL ise “operasyonel sorunlar” yaşandığını belirtti. KFC hayranları, bu durumdan pek hoşnut olmadı ve sosyal medyada seslerini duyurmak için harekete geçti.

Mother London’la bir araya gelen KFC, gelen tepkileri biraz susturmak ve özür dilemek için insancıl bir yol seçti. Oldukça kötü çuvalladığını kabul eden KFC, İngiltere’nin çok okunan Sun ve Metro tabloid gazetelerinde tam sayfa reklam çıktı.

Öfkeyi esprili bir dille bastırmak isteyen reklamda, KFC harflerinin yeri değiştirildi ve ‘FCK’ yapıldı. Altına ise “Özür dileriz. Tavuk olmayan bir tavuk restoranı. Bu hiç ideal değil. Özellikle şubelerimize uğrayıp kapalı olduğunu gören müşterilerimizden çok özür diliyoruz.” sözlerine yer verildi. Reklam, müşterileri daha detaylı bilgi alabilmesi için web sayfasına yönlendirdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sevgi Her Zaman Parayı Yener Hornbach Mağazalarında Satılmayan Kendin Yap Koltuk →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.