Kapılar Ardında Yaşayan Nesli Pencere Açmaya Davet Eden Kampanya

Kapılar Ardında Yaşayan Nesli Pencere Açmaya Davet Eden Kampanya

Pencere ve çatı markası Velux, çevrimiçi platformlar için yayınladığı reklam filmiyle herkesi temiz hava almaya davet ediyor.

Kentler geliştikçe daha çok bina yapan, teknoloji geliştikçe de her ihtiyacını bu binaların içinde karşılayan insanlığın mahrum kaldıkları, Velux’un son reklamında ele alınıyor. ”The Indoor Generation” adıyla yayınlanan filmde, küçük bir kız “160 saniye içerisinde hikayenin nasıl sona ereceğine karar vereceğimizi” söylüyor ve kapılar ardında, dış dünyadan uzak yetişen bir neslin hikayesini anlatıyor.

Hikaye, evlerin zamanla daha iyi inşa edilmesi ve asla ayrılmak istemediğimiz yerlere dönüşmesiyle başlıyor.

Evlerimizi korunaklı hale getirdik ve sevdiğimiz her şeyi içine yerleştirdik. İçeride olanı dışarı çıkarmayı, dışarda olanın da içeri girmesini imkansız hale getirdik. Böylece kapaıl kutulara dönen yaşam alanlarında, parklarda değil televizyon başında yürüyüş yapan, dışarıda oyun oynamak yerine oyun konsolu başında vakit geçiren nesiller yetişmeye başladı.

İnsanlar tüm işlerini aynı sınırlı alanda yaptıkça içerideki hava da kötüye gitmeye başladı. Kendini evine hapseden insanlar, bu kez mum yakarak, oda parfümleri sıkarak bu sorunun üstesinden gelmeye çalıştı.

Tüm bunlar yaşamı kolaylaştırıyor gibi görünse de, doğal ışık ve havadan mahrum kalmak insanları uyku problemleriyle, alerjik kaşıntılarla ve hatta mutsuzlukla karşı karşıya getirdi.

Velux, reklam filminde bu sorunlara dikkat çekerek insanları temiz hava almaya teşvik ediyor.

160 saniyelik spotun sonlarında, kapalı kapıların bedenimizde ve zihnimizde yarattığı sorunları öğreniyor ve sorunların üstesinden nasıl gelebileceğimize dair fikir ediniyoruz.

Danimarkalı reklam ajansı &Co imzalı kampanya, aynı zamanda web sitesiyle destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← FIFA 2018 Dünya Kupası’nın En Çok İzlenen YouTube Reklamları Direksiyon Başına Geçen Suudi Arabistanlı Kadınlar Tarihi Yeniden Yazacak →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.