Instagram’dan Uygulamada Geçirilen Zamanı Daha İyi Yönetmeyi Sağlayan Özellik

Instagram’dan Uygulamada Geçirilen Zamanı Daha İyi Yönetmeyi Sağlayan Özellik

Instagram, kullanıcıların takip ettikleri kişilerin yaptıkları son 2 güne ait tüm paylaşımları gördüklerini hatırlatan bildirim özelliğiyle güncellendi.

Instagram, kullanıcıların uygulamada geçirdikleri zamanı daha iyi geçirmesini sağlamak için, son 48 saatte feed’lerinde paylaşılan tüm içerikleri gördükleri uyarısını yapan “All Caught Up”  (Hepsini Gördün) bildirim özelliğini yayınladı. Kullanıcıları, takip ettikleri hesapların yeni paylaşımlarının tamamını gördükleri konusunda bilgilendiren özellik, uygulamada gereğinden fazla zaman geçirmelerinin önüne geçiyor.

Sosyal ağı kullananların aynı şeyleri tekrar tekrar görmemesini engellemek amacıyla hareket eden Instagram, bu mesaj sayesinde kullanıcıların hem son fotoğraf ve videoları kaçırmamasını hem de uygulamada geçirdikleri zamandan tasarruf etmesini istiyor.

Instagram’ın algoritma temelli feed’i sebebiyle kullanıcılar yeni paylaşımların nerede bittiğini takip edemiyor. All Caught Up bildirimi ise ekranı sürekli aşağıdan yukarıya kaydırmayı engellerken, insanların zamanlarını daha iyi yönetmesini sağlıyor. 2 günden eski paylaşımlar, ekrana yansıyan bu bildirim altında görüntüleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Cannes'da Keşkelerimiz Konuşuldu Ahtapot Sosyal Medya Yeni Ofisine Taşındı! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.