Instagram, Story Reklamlarında Carousel Formatını Test Ediyor

Instagram, Story Reklamlarında Carousel Formatını Test Ediyor

Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, Instagram Stories reklamlarında carousel formatını test ediyor.

2 milyon aktif reklamverenin yer aldığı Instagram, story reklamlarında carousel formatını test etmeye başladı. Döngüsel reklam formatı sayesinde bir paylaşıma, yalnızca 1 fotoğraf yerine 3 fotoğraf ya da 3 video eklenebiliyor. Aralarında Netflix ve Paramount’un bulunduğu 12 marka bu özellikle denemeler yapıyor.

Instagram’ın ürün pazarlamadan sorumlu yöneticisi Susan Rose, carousel formatının kendi reklamını yapan kullanıcılara açılması için henüz planlanmış bir tarih olmadığını belirtti. Yeni format, Facebook Marketing Partners programıyla otomatik olarak reklam satın alan markalara açılacak. Story reklamında kullanılan maksimum uzunluk değişmeyecek. 15 saniyelik videolar, ekranda 5 saniye kalabilecek.

Instagram’a son güncellemeyle gelen bir diğer özellik ise ‘Type Mode’. Type Mode sayesinde kullanıcılar, hikayelerine yalnızca yazıların yer aldığı renkli sayfalar ekleyebiliyor. Paylaşımın fotoğraf ve video içermesine ise gerek kalmıyor. Type Mode’da; rengarenk, özelleştirilebilir arka planlar ile farklı yazı karakterleri yer alıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snapchat, Uygulama İçi Mağazasını Açtı Zülfikarlar Holding’in Sosyal Medya Ajansı Destex Digital Oldu! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.