Instagram, Stories’de Yeni Bir Soru Etiketini Test Ediyor

Instagram, Stories’de Yeni Bir Soru Etiketini Test Ediyor

Instagram, Stories’de kullanıcıların açık uçlu sorular sorabileceği ve takipçilerinden yanıt alabileceği yeni bir özelliği test ediyor.

Instagram, bu aralar çok çalışıyor. IGTV’yi duyurup yayınladıktan sonra Instagram Lite uygulaması, grup video sohbet özelliği ve müzik sticker’larıyla yeniliklerine devam eden Instagram, başka bir özelliği test ediyor. Dünyanın pek çok yerindeki kullanıcılar tarafından rapor edilenlere göre, bu yeni özellik Stories’de yer alıyor ve kullanıcıların takipçilerine açık uçlu sorular sorarak cevaplar almasını sağlıyor.

Test edilen yeni özellikle Instagram, soru sorma işlemini açık uçlu sorularla tamamlamak istiyor. Bir sticker’a benzeyen özellikte, takipçilerin yanıtlarını yazabilmesi için bir metin kutusu yer alıyor.

Şu an, bu özellik hakkında elimizde çok az bilgi var. Yanıtların DM ile mi yoksa Story ile mi gönderildiğini ya da kullanıcının soruları yanıtlayanların detaylarını görüp göremediğini bilmiyoruz. Konu hakkında, Instagram son sözü söyleyecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ahtapot Sosyal Medya Yeni Ofisine Taşındı! Instagram'dan IGTV Kullanma Kılavuzu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.