Instagram, Regram Butonunu Test Ediyor

Instagram, Regram Butonunu Test Ediyor

Instagram, Twitter’daki Retweet butonu gibi çalışan “Regram” özelliğini test ediyor.

Instagram, özelliklerini geliştirmek için sürekli yeni şeyler deniyor. Fakat, test edilen çoğu özellik, daha geniş kitlelere açılmadan gözden kayboluyor. Instagram, son günlerde dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya yöneticilerinin dikkatini çekecek bir özellik üzerinde çalışıyor: Regram butonu.

The Next Web editörü Matt Navarra tarafından fark edilen yeni özellik, TNW’in beta testi için seçilmiş olduğunu da gösteriyor. Şu an Instagram kullanıcılarının tümünün kullanımına sunulmamış özellik, “Regraming” terimini de hayatımıza sokacakmış gibi görünüyor.


Regram butonu, başkalarının fotoğraflarını kendi profilinizde paylaşmanızı sağlıyor ve bazı Instagram kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Eğer tüm kullanıcılara açılırsa Regram’ın en az Twitter’ın Retweet’leri ve Tumblr’ın Reblogs’ları ya da Facebook paylaşımları gibi popüler olacağını düşünüyoruz.

Regram sayesinde, üçüncü parti uygulamalarla ekran yakalama, düzenleme ve yeniden kendi profilinizde paylaşma şeklinde Instagram’a da uyarlanabilen paylaşım özelliği için kullanıcıların ayrıca bir program kullanmaya ihtiyaçları kalmıyor.

Peki, buna gerçekten ihtiyaç var mı? Kullanıcılar ne istediklerini, yeni bir özelliği görmeden ve denemeden bilmiyor. Bu yüzden, uygulamaya eklenecek Regram butonunu insanlar tarafından elbette kullanılacaktır. Bu şekilde kullanıcılar, birbirlerinin fotoğraflarını daha sık paylaşabilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola, Yapay Zeka Kullanan Otomatları Test Ediyor Facebook, Çocuklara Özel Mesaj Platformu Messenger Kids’i Yayınladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.