Instagram, Gizli Yorum Özelliğini Test Ediyor

Instagram, Gizli Yorum Özelliğini Test Ediyor

Instagram, platformdaki etkileşimi artırmaya yönelik, yeni ve gizli bir yorum özelliğini test ediyor.

Instagram, etkileşimi artırmanın yollarını arıyor. Şu an test aşamasında olan yeni özellikle birlikte kullanıcılar, bir fotoğrafa 5 saniyeden uzun baktıklarında, o fotoğrafa gizli şekilde yorum yapabilecekler.

Diğer platformlarda olduğu gibi Instagram da kullanıcılarını ‘gizli’ özelliklerle buluşturmayı seviyor. Test edilen özelliklerin bazıları duyurulmadan kullanıcılara açılırken; bazıları sınırlı bir grup üzerinde denendikten sonra hayata geçmeden gözden kayboluyor.

Instagram, son birkaç haftadır yorumları artırmaya ve yeni konuşmalar başlatmaya yönelik yeni gizli yorum özelliğini test ediyor. Bu özellik, kullanıcı bir fotoğrafa 5 saniyeden uzun süre bakarsa aktif oluyor.

Bu özelliği şu an belki siz de kullanabiliyorsunuzdur. Denemek için uygulamanın güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Fotoğraflara bakarken beğendiğiniz fotoğraf üzerinde kalın ve birkaç saniye bekleyin “Yorum ekle” kutusu beliriyorsa, özelliği kullanabiliyorsunuz.

Bir fotoğrafa iki saniyeden uzun süre bakıyorsanız, ilginizi çekmiş demektir ve bu da Instagram’a göre o fotoğrafla etkileşime geçmeye hazırsınız anlamına geliyor. Platformdaki etkileşiminizi artırmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Fazla Selfie Çekmenin Psikolojik Bir Hastalık Olduğu Belirlendi Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda ESL Türkiye’nin Ajansı Massk Oldu! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.