Hyundai Akıllı Saat Uygulaması: Blue Link

Hyundai Akıllı Saat Uygulaması: Blue Link

Hyundai, akıllı saat uygulaması Blue Link ile giyilebilir teknolojilerden faydalanarak, araç sahiplerine kolaylıklar sağlamayı amaçlıyor.

Hyundai, geçtiğimiz Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, akıllı saatlerle uyumlu olması için güncellenmiş Blue Link uygulamasını tanıttı. Hyundai sahipleri, Blue Link App 3.0 olarak adlandırılan bu uygulamayı, akıllı telefonlarının yanı sıra artık akıllı saatleri ile de kullanabilecek. Blue Link akıllı saat uygulaması ile kullanıcılar araçlarını uzaktan kontrol edebilecek; araç kapıları uzaktan kilitlenip açılabilecek, araç çalıştırılıp durdurulabilecek ve kalabalık park alanlarında araç kolaylıkla bulunabilecek.

Araç sahiplerinin uygulamayı kullanabilmesi için MyHyundai.com kullanıcı kimliği ile uygulamaya giriş yapıp etkinleştirmeleri gerekiyor. Daha sonra ikonlar ve sesli komutlarla fonksiyonlar kullanılabilecek. Mikrofon ikonu ile sesli komut özelliği aktifleştirilerek, “arabamı çalıştır”, “arabamı kilitle” ya da “arabamı bul” gibi komutlar verilebilecek. Şu anda sadece İngilizce olarak kullanılabilen bu komutlar araç sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak.

hyundai akıllı saat uygulaması

Blue Link Akıllı Saat Uygulamasının tamamı sesli komutlara uygun özellikleri ise şu şekilde:

  • Araç çalıştırma, durdurma
  • Araç kapılarını kilitleme ve açma
  • Dörtlüleri yakma
  • Kornayı çalıştırma
  • Aracı bulma
  • Konum bildirme
  • Yol yardımı arama

Blue Link akıllı telefon uygulaması birinci ve ikinci jenerasyon, Blue Link donanımlı Hyundai araçlarında kullanılabiliyor. Uygulama bir destek özelliğine sahip olduğundan Bluetooth ile Android telefona bağlanması gerekiyor. Uygulamanın Apple Watch versiyonu için çalışmalar devam ediyor. Şu anda sadece ABD’de kullanılan uygulamanın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise merak konusu.

Station Digital Media ve Hyundai işbirliği ile geliştirilen uygulama Android cihazlar için Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kreatif Direktör Gıcıklık Seviyesi Ölçme Aracı Pazarlamacılar İçin En Faydalı Google Araçları →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.