Google Glass Bankacılık Uygulaması: iGaranti

Google Glass Bankacılık Uygulaması: iGaranti

Garanti Bankası tarafından yayınlanan iGaranti, kendi alanında Google onaylı ilk Google Glass bankacılık uygulaması oldu.

Google Glass’ın resmi internet mağazasında yerini alan iGaranti uygulaması, Türkiye’den kabul edilen ilk yazılım olmanın yanısıra dünya çapında da Google tarafından onaylanan ilk Google Glass bankacılık uygulaması oldu. Türkiye’de Google Glass’ın resmi olarak satışa başlamamasına rağmen geliştirilen bankacılık uygulaması, erken bir adım olarak kullanıcıların da takdirini topladı.

iGaranti uygulaması ile Garanti Bankası müşterileri hesaplarını gözlerinin önüne getirerek kontrol edebiliyor ve işlem yapabiliyor. Google’ın sesli komut özelliği ile çalışan uygulama ile hesap durumu, kredi kartı limiti gibi verilere ulaşılabiliyor. Uygulama ayrıca kullanıcın bulunduğu bölgedeki piyasa bilgileri, döviz kurları ve alışveriş fırsatlarını görüntülüyor.

igaranti google glass bankacılık uygulaması

Garanti’nin Google Glass bankacılık uygulaması iGaranti ile kullanıcılar hesap hareketlerini bildirim olarak görebiliyor, belirlenen harcama limitini aşıp aşmadıklarını görüntüleyebiliyor.

Uygulama mağazasında yerini alan dünyanın ilk Google Glass bankacılık uygulaması iGaranti ile Garanti, dünyanın en büyük bankalarından daha önce giyilebilir teknoloji alanına adım atmış oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Kitap Ayracı: Tweet For A Read Dünyanın İlk Projeksiyon Saati: Ritot →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.