Giyim Markası Ginger, Tüm Genç Kızları Etiketlere Meydan Okumaya Çağırıyor

Giyim Markası Ginger, Tüm Genç Kızları Etiketlere Meydan Okumaya Çağırıyor

Hint giyim markası Ginger By Lifestyle, yeni reklam filminde tüm genç kızları kusurlarını kutlamaya ve etiketlere meydan okumaya çağırıyor.

Genç kızlar, kabul etmedikleri standartlara neden uymak zorundalar? Vücutlarındaki yağ oranının az ya da çok olması, neden onlara kendilerini daha iyi veya kötü hissettiriyor? Bu sorular hakkında düşünmeyi sağlayarak izleyiciye sahip olduğu güzellik algısını sorgulatan reklam filminde Ginger kızı, tüm kızların yükselen sesi oluyor.

Filmde, Hindistan’da kabul görmüş güzellik anlayışı ve toplum tabuları sorgulanıyor. Genç kızlara, kendilerini oldukları gibi kabul etmeleri mesajını veren reklam filmi; renkli ten, kısa etek, zayıflık ya da şişmanlık gibi etiketlere tek bir etiketle karşı geliyor: #ImperfecltyPerfect. (Mükemmel Olmayan Mükemmel) Mesajı ve kurgusuyla genç kızlara güçlü ve güzel olduklarını hatırlatan Ginger kampanyası, başarılı uluslararası ajanslardan JWT India ’ya ait.

Markanın Pazarlama Müdürü Srinivasa Rao kampanya hakkında şöyle diyor: “#ImperfectlyPerfect, günümüzün güçlü ve kusurlarını da eşsiz güzelliğinin bir parçası olarak gören kızlarından ilham aldı. Bu kampanya ile birlikte Ginger olarak, toplumun genç kızlar üzerinde yarattığı gerçek dışı ve mantıksız beklentiler hakkında yaratıcı bir farkındalık yaratmayı umuyoruz. Bu durumun yine genç kızlar ile yankı bulmasını ve onları eşsiz kılan tüm yönlerini kutlamalarını, güçlü yönleriyle yollarına çıkan tüm negatiflikleri yenmelerini istiyoruz”.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← HotStepper, Yolunu Kaybedenlere Yol Gösteriyor Scania, Radyatör Pervanesi Kayışlarını Erkek Ceketine Dönüştürdü →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.