Getty Images’dan Temiz Su Kaynakları İçin Bağış Kampanyası

Getty Images’dan Temiz Su Kaynakları İçin Bağış Kampanyası

Stok fotoğraf sitesi Getty Images, Dünya Su Günü’nde, temiz su kaynaklarına erişimi olmayan insanlara yardım eli uzatmak için bir kampanya hazırladı.

Su, hayatın devamlılığı için gerekli olan temel ihtiyaçlardan biri. 22 Mart Dünya Su Günü’nde küresel bir farkındalık yaratmak isteyen Getty Images, gelişmekte olan ülkelerde yaşanan su krizlerine dikkat çekmek için “Watermarks” hareketini başlattı.

Dünyayı her haliyle gözler önüne seren oldukça geniş bir fotoğraf kitaplığı bulunan stok fotoğraf sitesi Getty Images, elindeki bu kıymetli kaynağı, temiz su kaynaklarına erişimi olmayan ülkelere yardım etmek için kullanmaya karar verdi.

FCB Chicago imzası taşıyan kampanyaya destek olmak isteyenler, susuz yaşamın ne kadar kötü olduğunu gösteren 300 fotoğraf arasından seçtiği birinin lisansı için bağış yapabiliyor ya da fotoğrafı paylaşarak bu güzel amacın bir parçası haline geliyor. Bu fotoğraflara her bağış yapıldığında ve fotoğrafın kenarındaki Getty Images filigramı kaldırıldığında elde edilen gelirin %10’u insanların temiz su kaynaklarına ulaşması için çalışan yardım kuruluşlarına aktarılıyor.

Getty Images, şimdiye kadar 24.537 su projesine destek olmuş ve 7.347.032 kişiye temiz su sağlanmasına yardım etmiş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Old Spice: Kağıt Blazer Ceket Evlerini Buz Pistine Çeviren Eski Buz Patencisi Çift →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.