General Motors’un Direksiyonsuz Otomobili 2019’da Yollarda

General Motors’un Direksiyonsuz Otomobili 2019’da Yollarda

General Motors’un ürettiği tamamen otonom “Cruise AV”, testleri başarıyla geçerse önümüzdeki sene yollarda olacak.

General Motors (GM) tarafından üretilen direksiyonsuz, gaz, debriyaj ya da fren pedalı bulunmayan “Cruise AV“de yalnızca dokunmatik ekranlar ve dışarıda seyredilmeyi bekleyen bir manzara var.

Eğer güvenlik testlerinden geçerse, Cruise’u 2019’da yollarda görebileceğiz. Elle insan müdahalesine izin vermeyen tamamen otonom yapıdaki araç, insanın sebep olabileceği hataların, trafik kazalarının ve zararlı gaz emisyonlarının yanı sıra yaş sınırını ya da fiziksel engelleri de ortadan kaldırıyor.

İster genç ister yaşlı herkes Cruise sayesinde otonom sürüş keyfi yaşayarak, istediği yere ulaşabiliyor. Otomobil sürmekten keyif alanların elini kolunu bağlayacak olan bu otomobil, bir yerden bir yere giderken yalnızca etrafı seyre dalmayı isteyenler için ise ideal bir kullanım sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram Stories’e GIF Desteği Geldi Amazon, İlk Kasasız Süpermaketini Açtı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.