Facebook’un Yeni Reklam Ürünleri Kullanıma Açıldı!

Facebook’un Yeni Reklam Ürünleri Kullanıma Açıldı!

Facebook, kullanıcıları mobilden fiziksel mağazalara yönlendirecek yeni reklam ürünlerini kullanıma açtı.

Markaların en çok reklam verdiği platformlardan biri olan Facebook, kullanıcıları mobilden mağazalara yönlendirecek ve sonuçları ölçümleme imkanı verecek yeni reklam ürünlerini kullanıma sunuyor. İşletmelerin tüketicileri fiziksel mağazaya çekmesini kolaylaştıracak yeni uygulamalarla birlikte mağazanın kaç kere ziyaret edildiği, ne kadar satış yapıldığı ve benzeri istatistiklere de ulaşılabilecek.

İşte Facebook’un yeni reklam ürünleri:

Store Locater (Mağaza Bulucu)

Facebook, Store Locater ile birlikte kullanıcıları mobil üzerinden mağazalara yönlendirmeyi hedefliyor. Yerel farkındalığı artırmaya yönelik geliştirilen uygulamada kullanıcı reklama tıklayıp haritayı açarak bulunduğu lokasyon hakkında bilgi edinebiliyor. Reklam veya uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan mağazanı adresi, çalışma saatleri, telefon numarası, web sitesi ve tahmini varış süresi görülebiliyor.

Store Visits (Mağaza Ziyaretleri)

Store Visits ile yerel bir reklamı görerek fiziksel mağazayı ziyaret eden kullanıcıları sayıları görülebiliyor.

Offline Conversions API (Offline Dönüştürme API’sı)

Offline Conversions API ile işletmeler pazarlama kampanyalarının mağazalar, çağrı merkezleri vb. üzerinden gerçekleşen işlemlerini ve etkilerini görme imkanı buluyor.

Facebook, bu uygulamalarla birlikte tüketiciler için hayatın bir parçası haline gelen mobil cihazlar üzerinden yerel farkındalığı artırmayı ve onları fiziksel mağazalara alışverişe yönlendirmeyi hedefliyor.

“Mobile kayış gerçekleşti ancak satışların büyük çoğunluğu mağazalarda yapılıyor.” diyen Facebook Ürün Pazarlama Müdürü Matt Idema; yaptığı açıklamada bu ürünler sayesinde işletmelerin artık kullanıcıları mobilden mağazalara yönlendirebileceğini ve sonuçlarını ölçebileceğini belirtti.

Platformun yeni reklam ürünlerini detaylı olarak Facebook For Business’ta yayınlanan tanıtım yazısında inceleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye'nin En Değerli Markası Türk Hava Yolları Oldu! FOLX'a Yeni Müşteri: Gönül Kahvesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.