Facebook, Süreli Arkadaşlık İsteklerini Test Ediyor

Facebook, Süreli Arkadaşlık İsteklerini Test Ediyor

Facebook’un yeni denemesi, gelen arkadaşlık isteklerinin profilde kalma süresini 14 günle sınırlıyor.

Facebook’un denemeye başladığı yeni özellik, arkadaşlıkların sonsuza kadar sürmediğini gösterir nitelikte. Christine Hudler adlı kullanıcının fark ettiği ve bekleyen arkadaşlık isteklerinin yanına yerleştirilen 14 günlük geri sayım, isteklere hızlı yanıt vermeyi sağlıyor ve arkadaş olmak istemediğiniz kişilerin gönderdiği davetler ise 14 gün sonra kendiliğinden siliniyor.


Özelliği test ettiğini TechCrunch’a doğrulayan Facebook, bu sayede “en son arkadaşlık isteklerinin öne çıkarılacağını ve istenmeyen arkadaşlık davetlerinin kendiliğinden kaldırılacağını” belirtti.

Zamana duyarlı özellik, sosyal ağın yasal bağlantıları, spam hesaplardan da ayırmasını sağlıyor. Geniş takipçi kitlesine sahip hesaplar bu özelliğin faydasını görebilir.

Bir kişinin alabileceği arkadaşlık isteği sayısı belli bir rakamı aşamadığı için, gözden kaybolan davetler, insanların gerçekten ihtiyaç duyduğu kişilerle bağlantı kurmasına yardımcı olabilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter, Paylaşılan Canlı Videoları Belli Bir Yerden Başlatma Özelliği Getirdi Google, Popüler GIF Platformu Tenor’u Satın Aldı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.