Facebook, Özel Yorum Ekleme Seçeneğini Test Ediyor

Facebook, Özel Yorum Ekleme Seçeneğini Test Ediyor

Facebook, yorumlarda uzayıp giden anlamsız tartışmalara ve sataşmalara son vermek için özel yorum ekleme seçeneğini test ediyor.

Facebook, bir içeriğin altındaki bireysel yorumlarda uzayıp giden, amacından sapan ve kavga boyutuna ulaşan ateşli tartışmaların hararetini düşürmek için harekete geçti. Sözlü sataşmaların çoğu zaman haddini aştığı bu tartışmalara büyümeden son vermek isteyen Facebook, özel yorum ekleme seçeneğini değerlendiriyor.

Henüz test aşamasında olan özelliğin, asma kilit simgesiyle birlikte kullanıcının yorum kısmına eklendiği görülüyor. Kullanıcılar, bu sayede paylaştıkları yorumu kimlerin görebileceğini belirleyebilecek ve mesajı özelleştirebiliyor.

Herkesin kullanımına açılıp açılmayacağı belirsiz olan özellikle birlikte kullanıcılara yorumu gösterebilecekleri 4 seçenek sunulacak: Yalnızca arkadaşlar ve paylaşımın sahibi; yalnızca arkadaşlar; yalnızca paylaşımın sahibi ve yorum sahibi ya da herkese görünür yap.

İnsanların özgürce paylaşım ya da yorum yapmasını sağlayacak olan bu kullanışlı özellik, Facebook’ta istenmeyen yorumlarla karşılaşmayı ve yapılan yorumların arasına küfürlerin girmesini engelleyecek gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, News Feed Algoritmasını Etkileşim Tuzaklarına Karşı Güncelledi Google’a Ünlülerin Kendilerine Sorulan Soruları Yanıtladığı Videolar Eklendi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.