Facebook Face Swap Uygulaması MSQRD’yi Satın Aldı!

Facebook Face Swap Uygulaması MSQRD’yi Satın Aldı!

Facebook, popüler face swap (yüz değiştirme) uygulaması MSQRD’yi satın alarak Snapchat’e rakip oldu.

Son zamanlarda yüz değiştirme filtreleri ile sosyal medyada yeni bir trend oluşturan Snapchat’in yeni rakibi Facebook oldu. Belarus merkezli bir girişim olan Masquerade’in geliştirdiği MSQRD’yi satın alan Facebook, kullanıcılara face swap (yüz değiştirme) deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

MSQRD, kullanıcının yüzünü algılayarak başkasının yüzüne entegre edebildiği face swap özelliğinin yanı sıra; gözlükler, maskeler ve şapkalar gibi eğlenceli filtrelerle kısa video ya da fotoğraf paylaşma imkanı sunuyor. Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşarak iOS’tan sonra Android uygulamasını da yayınlayan MSQRD, artık Facebook bünyesinde hizmet verecek.

“Facebook ile gücümüzü birleştirmekten ve teknolojiyi daha çok kişiye ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz.” seklinde bir açıklama yapan MSQRD, bu yeni işbirliğini blog sayfasında duyururken; Mark Zuckerberg ise Facebook hesabı üzerinden MSQRD ‘a hoş geldin mesajı yayınladı. Satın alma tutarı ve detayları ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Taking a break from coding to welcome the MSQRD team to Facebook!

Mark Zuckerberg tarafından gönderildi 9 Mart 2016 Çarşamba

Satın alma ile Snapchat’e önemli bir rakip haline gelen Facebook’un, uygulamanın yazılım özelliklerini değiştirmeyeceği ve MSQRD’nin önümüzdeki günlerde Facebook’a entegre şekilde kullanımda olacağı düşünülüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Reklam Yatırımları 2015’te Yüzde 25,4 Arttı! Mbsays’ten Kadınlar Günü’ne Özel Paylaşım: “Artık Bir Şeyler Değişmeli” →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.