Facebook ‘Beğenmedim’ Butonunu Test Ediyor

Facebook ‘Beğenmedim’ Butonunu Test Ediyor

Facebook, kullanıcıların yorumlarda kontrolü daha fazla ele alması için ‘beğenmedim’ anlamına gelen bir butonu test ediyor.

Facebook, kullanıcıların uzun süredir platformda görmek istediği ‘beğenmedim’ butonuna bir alternatif getirdi. Geçtiğimiz Perşembe’den itibaren yalnızca Amerika’da Android kullanıcıları arasında yer alan küçük bir grupla test edilmeye başlanan ve ‘aşağıya bakan ok’ simgesine sahip özelliğin adı “downvote” yani “eksilemek”.

Tam anlamıyla bir ‘beğenmedim’ butonu olmayan yeni özellikle, kullanıcılar yapılan yorumlar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak ve yorumu ‘Saldırgan’, ‘Yanıltıcı’ veya ‘Konu Dışı’ olarak değerlendirerek gizleyebilecek.

Test aşaması; yorumların, paylaşımların ya da sayfaların sıralamasını etkilemiyor ve yalnızca Facebook kullanıcılarına neyi kabul edilir bulup bulmadıklarını söylemeleri için bir yöntem sunuyor.

Yorum sahipleri de yorumlarının kaç kez eksilendiğini göremiyor. Özelliğin diğer ülkelerde ve ülkemizde ne zaman kullanılmaya başlanacağı konusunda da henüz bir bilgi bulunmuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram, Hikayelerinizin Ekran Görüntüsünü Alanları Size Bildirecek TEDxAnkara Dijital İletişim Süreçleri İçin Nesta Creative İle Anlaştı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.