Erkekleri Selfie Çekerken Tişört Giymeye Çağıran Kampanya

Erkekleri Selfie Çekerken Tişört Giymeye Çağıran Kampanya

Fruit of the Loom, erkeklerin tişörtlerini çıkararak ayna karşısında selfie çekmek yerine, tişört giyerek selfie çekmelerini sağlamak için bir kampanya başlattı.

Başlangıçtan beri reklamcılık stratejisinin temeli, bir problem bulmaya ve markaya ait ürünle o problemi çözmeye dayanıyor. Eğer ortada bir problem yoksa da yaratmak gerekiyor. Seksapeli yükselten deodorantlar, gülüşümüze güvenmemizi sağlayan diş macunları var. Şimdi ise Fruit of the Loom, tişörtleriyle tişörtsüzlük problemini çözmek istiyor.

CP+B’yle bir araya gelen giyim markası, erkeklerin tişörtlerini çıkararak çektikleri selfie’lere tişörtlü bir çözüm getirmek için harekete geçti ve “#PutaShirtOn” kampanyasını hazırladı. Fruit of the Loom’a göre durum gerçekten de vahim. Her 7.3 saniyede bir erkek, internette tişörtsüz fotoğrafını paylaşıyor ve bu “trajik sorunu” geçen yıl 350 milyon kişi yaşadı.

Marka, erkeklerin giydikleri tişörtlerin onlar fotoğraf çekene kadar parçalandığını, böyle bir şey olmasa tişörtsüz fotoğraf çekmeyeceklerine inanıyor. Her zaman sağlam ve yumuşak kalan Fruit of the Loom tişörtleriyle bu sorunun çözüleceğini söylüyor. Kampanya, #PutaShirtOn hashtag’iyle sosyal medyadan da destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Memorial Hastaneleri Mobil Uygulaması Yayına Girdi! IKEA, İsveç Hip-Hop Müziğini Kutuladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.