BAL Yurtdışına Açılıyor

Ajans Haberleri, Haberler 31 May 2021
BAL Yurtdışına Açılıyor

2015 yılında Gözde Balkan Aysu tarafından İstanbul’da kurulan dijital odaklı yaratıcı reklam ajansı BAL, yurtdışına açılma yolunda ilk adımını atarak, Kazakistan’da Almati ofisini açtı.

Müşteri arasında Turkcell, Bip, Penti, Lila Group, Parex, La Lorraine Bakery, British Council, Muzipo Kids, BasBas bulunan BAL’ın kurucu başkanı Gözde Balkan Aysu, Orta Asya’ya yaptıkları yatırımın ilk ayağının Kazakistan olduğunu ve bu yatırımı genişleterek, Orta Asya’daki diğer ülkelere de yaratıcı çalışmalar yapan bir ajans olmayı hedeflediklerini belirtti.

BAL, Kazakistan’daki faaliyetlerinin ilk çıktısı olarak Ülker Kazakistan için iki büyük kampanyayı hayata geçirdi. Albeni ve Biskrem markalari için fikir aşamasından projeksiyonuna kadar tüm yaratıcı çalışmaları BAL tarafindan gerçekleştirilen kampanyalarda marka yüzü olarak Tauekel Mussilim ile çalışıldı.

BAL, Kazakistan’da birçok lokal ve global markayla da yeni projeler için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Jellybon’a Yeni Müşteri Vileda Türkiye, Sosyal Medya Yönetimi için Purplemurple’ı Seçti →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.