Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası

Projeler, Web siteleri 27 Ara 2012
Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası

Araştırma ve Yaratıcılık: Bu ikili arasında sessiz bir savaş söz konusu. Nissan banner kampanyası ile adeta bunu ıspatlıyor.

Araştırmacıların öne sürdüğü “gerçekler”, yaratıcılığı ve Henry Ford gibi yaratıcı hayalperestleri bir şekilde engelliyor. Mesela Henry Ford, bir şeyler üretmeden önce araştırma yapsaydı, herhalde araba icat etmek yerine daha hızlı bir at geliştirebilirdi.

TBWA\RAAD bünyesinde gerçekleştirilen Dubai Nissan banner kampanyası ise, bazen sadece araştırmaları dinlemeniz gerektiğini kanıtlıyor.

Problem

Nissan, değişken ekonominin etkilerini öngörmeye devam ediyor. Fakat ürünlerinin üstünlüğüne inanıyor. Müşterilerinin yapmaları gereken şeyin, Nissan aracıyla test sürüşünü gerçekleştirmek olduğunu biliyorlar. Müşterilerin bu sayede aracı satın almak isteyeceklerine inanıyorlar. Karşılaştıkları zorluk ise müşterilerin markayı ve ürünlerini deneyimlemesini sağlamak.

Çözüm

Test sürüşü sayısını arttırmak ilk hedef!

Marka farkındalığı ise zaten yüksek. Müşteriler aniden araba almayı tercih etmiyorlar. Müşteri ve galeriler “yeni bir pazar” arıyorlar ve buldular; yabancılar. Yabancıların iki şeye ihtiyacı olduğunu öğrendiler; ev ve araba…

TBWAA\RAAD, Dubai’deki en popüler ev arama web sitesiyle ortak bir proje gerçekleştirdi (dubizzle.com). Müşterilerinin bütçesine, ailesine, yaşam koşullarına ve işlerine uygun araba reklamı yapmayı sağlayan bir program ve banner kampanyası yarattılar.

Müşterilerin havaalanından başlayarak, belirlenen eve kadar seçmiş oldukları arabalarla test sürüşü yapmaları sağlandı.


Reklam Ajansı
: TBWA\RAAD Dubai
Marka: Nissan

Sonuç

Reklamın ardından, Nissan’ın yedi modeliyle eşsiz 1,200 test sürüşü gerçekleştirilmiş. Yazılı basın ya da ünlülerin eşlik ettiği TV reklamları kullanılmamış. Sadece müşteriler verilerini paylaşıyorlar ve şirket tercih edilen ürünü sunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← LG Düşen Asansör Şakası Çok Gerçek Çok Korkutucu! Projection Mapping Yöntemiyle Canlı Hikaye Anlatımı →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.