Doğadan Aldığını Geri Veren Karbon Salınımsız Web Sitesi: Deridesen

Projeler, Web siteleri 26 May 2022
Doğadan Aldığını Geri Veren Karbon Salınımsız Web Sitesi: Deridesen

Deridesen sitesi Designneuro tarafından hazırlandı.

1969’dan beri global markaların yüzü olarak modaya hayat veren Deridesen web sitesi Designneuro tarafından yenilendi.

Deridesen  ve Sürdürülebilir Üretim

Deridesen, dünyamıza karşı olan sorumlulukları gereği üretimde sürdürülebilirliği ciddi şekilde ele aldıklarını, ek olarak karbon salınımlarına eşit oranda ağaçlandırma yaparak sıfır karbon yaklaşımı izlediklerini web sitesinde detaylıca anlatıyor.

Sürdürülebilir Web Sitesi

Designneuro’nun kurucusu Fuat Kanık, markanın sıfır karbon yaklaşımını dijitale de taşımayı önermiş. Web sitesinin yıllık olarak harcayacağı enerji miktarı hesaplanmış ve oksijen salınımını gerçekleştirmek için ağaç dikilmek üzere TEMA vakfına bir bağış gerçekleştirilmiş.

Modern İletişim Dili

Web sitesinde kendisini aşağıdaki örnekteki gibi güçlü ve motive edici cümlelerle anlatan Deridesen’e Designneuro tarafından kreatif metinler ve iletişim anlamında da danışmanlık sunularak daha modern ve kullanıcılarla bağ kurdurmaya yönelik bütüncül bir iletişim yaklaşımı hedeflenmiş.

“Müşteriler Deridesen’i seçtiklerinde, yaratıcılık, kalite ve çevre bilincinde mükemmelliğe ulaşmak için yorulmadan çalışacak bir endüstri liderini seçmiş olurlar.”

Modanın Yaratıcı Dünyası

Modanın yaratıcı dünyasına uygun, yer yer asimetrik yaklaşımlara sahip web sitesinde algısal açıdan kullanıcıyı uyaracak bir disruption etkisi amaçlanmış. Modern ve renkli bir görsel dile sahip olan web sitesi, deneyim boyunca markanın güçlü mesajlarını doğru aktaracak şekilde tasarlanmış.

Boşluk alanlarının dengeli sunumu, okunabilirliği yüksek fontlar ve site boyunca deneyime eşlik eden mini animasyonlar ile markanın yaratıcı yaklaşımı ve beklentileriyle de örtüşen bir arayüz tasarlanmış.

Modaya hayat veren “Deridesen”i ziyaret etmek için tıklayın!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← WhaleDevops’un Özgün Tasarımları İle SMART-B Websitesi Yayında! TÜSİAD Dönüşümü Başlat! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.