Can Yayınları Minikitap’larını Instagram’ın Yeni Özelliği Carousel İle Anlattı!

Can Yayınları Minikitap’larını Instagram’ın Yeni Özelliği Carousel İle Anlattı!

Edebiyat dünyasında sosyal medyadaki birçok ilke imza atan Can Yayınları, Instagram’ın Carousel özelliğini ilk kullanan markalardan biri oldu.

Minikitap ve normal kitaplar arasındaki farkı 8 görselle anlatan paylaşımda “Otuz Beş Yaş”, “Şeker Portakalı”, “İstanbul Kırmızısı” ve “Suç Ve Ceza” kitaplarının normal boyutlarını Minikitap versiyonları takip ediyor.

Can Yayınları tarafından format hakları satın alınan Minikitap, basılı kitapları e-kitap kadar kolay okunur ve taşınır hale getiren bir konsepte sahip. Sayfa inceliği ustalıkla ayarlanan Minikitap, binlerce sayfalık bir kitabı bile cepte taşıyabilmeye olanak sağlıyor. Üstelik yazı karakterlerinin boyutları sıradan bir kitapla aynı büyüklükte ve tüm kitapları “tam metin” okumak mümkün!

Can Yayınları, Instagram’ın Carousel özelliğini, bu yeni formatın sıradan kitaplarla arasındaki farklı göstermek için kullandı ve paylaşım oldukça ilgi gördü.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Vdf filo’nun Yeni Web Sitesi Yayında! Instagram’ın Çoklu Paylaşım Özelliğiyle İlk Yarışma Honda’dan! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.