Black Mirror’ın Web Sitesi, İlişkinizin Ne Zaman Bitebileceğini Söylüyor

Projeler, Web siteleri 16 Şub 2018
Black Mirror’ın Web Sitesi, İlişkinizin Ne Zaman Bitebileceğini Söylüyor

Black Mirror, son bölümünü tanıtmak için hazırlanan web sitesiyle, ilişkilerin ömrünü ölçtüğünü iddia ediyor.

Ruh eşiniz olarak gördüğünüz kişiyle ilişkinizin ne kadar süre devam edeceğini ve ne zaman sona ereceğini bilmek ister miydiniz? İlişkilerin sona ermesi her ne kadar üzücü ve yıkıcı olsa da Netflix orijinal dizisi Black Mirror’ın son bölümü ‘Hang the DJ’in tanıtımı için hazırlanan web sitesi coach.dating, çiftlerin ilişkilerine ömür biçiyor.

Sitenin dizide yer alan versiyonu, karmaşık algoritmalar kullanan, ‘The System’ adındaki bir modern zaman buluşma uygulaması. Sanal bir koç sayesinde, yalnız olan kişiler potansiyel ilişkilerinin ne zaman başlayacağını ve sona ereceğini öğrenebiliyor.

Gerçek hayattaki web sitesi ise hem siz, hem de ruh eşiniz için ayrı birer link oluşturuyor ve bir tıklamayla ilişki sürenizi görmenizi sağlıyor. Siteye buradan ulaşıp, ilişki ömrünüzle ilgili tahmini alabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Şehrin Duvarlarındaki Murallar, Coca-Cola Bulmak İçin Canlanıyor Snickers, Sevgililer Günü’nü Unutanların Yardımına Koştu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.