Babalar Günü’nde Twitter Kullanıcıları Maziye Gitti, #BabamlaHatıraDilimi TT Oldu!

Babalar Günü’nde Twitter Kullanıcıları Maziye Gitti, #BabamlaHatıraDilimi TT Oldu!

Dünya’nın en meşhur pizza markası Pizza Hut, dijital ajansı mbsays ile 18 Haziran Cumartesi gecesi Twitter’da ses getiren bir Babalar Günü Kampanyası’na imza attı.

#BabamlaHatıraDilimi etiketi altında başlatılan kampanyada katılımcılardan babalarıyla birlikte çekildikleri bir fotoğrafı paylaşmaları istendi. Duygu seline dönüşen tweetler Twitter’ın gündemine oturdu ve 7. sırada TT oldu.

Öncelikle herkesin Babalar Günü’nü kutlayarak başlayan Pizza Hut, bir tweet akımı içerisinde babasına güzellik yapmak isteyen 10 çocuğa Ziyafet Çekmecesi ikram edeceğini duyurdu. Bunun için tek yapmaları beklenen ise #BabamlaHatıraDilimi etiketi altında babalarıyla çekildikleri bir fotoğrafı paylaşmaktı.

Pizza Hut’ın dijital ajansı mbsays tarafından yürütülen kampanya fenomenlerin de desteği ile 1 saatte Twitter Gündemi’ne girdi. 2 saatten fazla TT olan etiketle, 780’den fazla tweet atıldı. Ertesi gün öğle saatlerinde kazananlar açıklanmış olsa da tweet atımı Pazartesi günü de devam etti.

Kampanyaya katılan ve kazanan tweetlere aşağıda göz atabilirsiniz.

babalar-gunu-pizza-hut-1

babalar-gunu-pizza-hut-2

babalar-gunu-pizza-hut-3

babalar-gunu-pizza-hut-4

babalar-gunu-pizza-hut-5

babalar-gunu-pizza-hut-6

babalar-gunu-pizza-hut-7

babalar-gunu-pizza-hut-8

babalar-gunu-pizza-hut-9

babalar-gunu-pizza-hut-10

mbsays, Eti Form, Abdi İbrahim, Bocchi, Allianz, Fakir, Multi Turkey, Hürriyet Kampüs, Vehbi Koç Vakfı gibi büyük markalara hizmet veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tekzen İçin Markis Sordu: “Babandan İyi Mi Bileceksin?” Türkiye’de Bir İlk: Sahnede Canlı Mixed-Reality Sunumu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.