Pizza Hut Marka Kimliğini Yeniledi

Grafik Tasarım, Projeler 14 Kas 2014
Pizza Hut Marka Kimliğini Yeniledi

Pizza Hut; logosu, web sitesi, çalışanların kıyafetleri ve pizza kutusu gibi materyaller dahil olmak üzere marka kimliğini baştan aşağı yeniledi.

ABD’li pizza zinciri Pizza Hut, 19 Kasım’dan itibaren yeni marka kimliği ile hizmet vermeye hazırlanıyor. Markanın yenilenen logosunda daha açık bir kırmızının tek renk olarak, pizzayı andıracak bir şekil ile kullanıldığı görülüyor. Gölgesiz ve efektsiz bir tasarım tercih edilen logo sadeliği ile dikkat çekiyor.

pizza hut logo

“The Flavor of Now” sloganı ile kapsamlı bir yenilenme sürecinden geçen marka, bu değişim dahilinde menüsünde de yeniliklere gidiyor. Pizza Hut’ın önümüzdeki günlerde ABD’deki 6300 şubesinde servisine başlanacak yeni menüsünde 10 yeni pizza hamuru seçeneği, 6 yeni sos türü ve 5 yeni premium pizza içeriği bulunuyor. Pizza Hut Genel Müdürü David Gibbs, bu yenilenmenin markanın tarihindeki en köklü kurumsal kimlik değişimi olduğunu belirtiyor.

pizza hut marka kimliği

Pizza Hut, 19 Kasım’dan itibaren ABD’de yeni kurumsal kimliği ile hizmet vermeye başlayacak ve diğer ülkelerde şubelerde kısa sürede yeni kimliğe geçiş yapacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tarihe Pencere Açan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Timetraveler Avon Facebook Uygulaması: Big&Daring ile Uzay Yolculuğu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.