Arabanı Annen Yanında Gibi Sür!

Arabanı Annen Yanında Gibi Sür!

Delimobil, trafik kazalarının çoğunun sürücü hatalarından kaynaklandığı konusunda farkındalık yaratmak istiyor. Dolayısıyla, sürücülere nasıl araba kullandıklarını göstermesi gerektiğini düşünen firma, BBDO’nun işbirliği ile “Annem Yanında Gibi Sür” başlıklı reklam filmini yayınladı.

Rusya’nın en büyük araba kiralama şirketlerinden biri olan Delimobil, trafik kazalarının doğrudan kendi çalışma alanına dahil olan bir sorun olduğunun farkındaydı. Bu nedenle, firma trafikte daha güvenli yolları oluşturması için bilinç yaratacak bir reklam filmi yayınlamaya karar verdi.

BBDO Group’un işbirliği ile hazırlanan reklam filminde, sürücülerin çok hızlı araba kullanmalarının trafik kazalarının en önemli nedenlerinden birisi olduğuna dikkat çekiliyor. Sürücülerin yalnız araba kullanırken ve hayatlarındaki en değerli insanlardan biri -yani anneleri- yanındayken nasıl araba kullandıklarını kendilerine gösterilmek isteniyor. Trafiğe kapalı alanda çekilen filmde, çocuklarının kullandıkları arabada yolculuk yapan annelerin doğal tepkileri gösteriliyor. Annelerin bazıları hızdan hoşlanırken çoğu anne çocuklarını daha dikkatli araba kullanmaları konusunda ikaz ediyor.

Drive Like Mom is Beside (Annen Yanında Gibi Sür) başlıklı reklam filmi Kasım ayında Rusya’da yayınlanmaya başladı.

Künye:

Advertising Agency: MORE (BBDO Group), Moscow, Russia
Creative Directors: Maria Borzilova, Yaroslav Orlov
Art Directors: Dmitry Semenov, Alexander Alhimenkov
Additional Credits: STEREOTACTIC Production

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← SEGER Korna’dan “Aşkın Sesi” Kampanyası Tüyap Akademi’nin Web Sitesi Yayında →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.