Anatomi Yapılan A/B Testler İle Satın Alma Oranını 1.35%’ten 1.75%’e Yükseltti!

Ajans Haberleri, Haberler 12 Ara 2022
Anatomi Yapılan A/B Testler İle Satın Alma Oranını 1.35%’ten 1.75%’e Yükseltti!

Anatomi, hedeflenen dönüşüme ulaşım yolundaki tüm aşamaların optimize edilmesiyle ortaya çıkan dönüşüm oranı optimizasyonunu markaların performansını artırmak için kullanıyor. Bu doğrultuda, dönüşüm oranı optimizasyonu sağlamak için markalara özel olan belirli testler sunuyor. Bunların içerisinde yer alan A/B testleri ile son derece kıymetli verilere imza atıyor.

A/B testleri ile 14 günlük süre içerisinde kullanıcıların aktif günlerini beliyor. Aktif günlerden yola çıkan A/B testleri ile Anatomi, kullanıcının beğenisini ölçerek, markaların satın alma oranını artırmayı hedefliyor. Anatomi, bu testlerde bir veya daha fazla alternatifi gruplara ayırarak kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların alternatif seçimleri doğrultusunda ortaya çıkan istatistiklerden yola çıkarak ana hedefe olan etkiyi ölçüyor. Ölçümleme sayesinde kullanıcılara hitap eden versiyonu belirlemiş oluyor.

Anatomi A/B Testleriyle Markaların Kısa Sürede Etkili Sonuçlar Almasını Sağlıyor!

Kullanıcı deneyimi için en iyi olan versiyonu belirleyen Anatomi, markaların satın alma oranının artmasına katkıda bulunuyor. Sepete ekle butonu, kargonun ücretsiz olması için belli bir tutar belirlenmesi veya üye ol butonu gibi seçenekleri kullanıcı deneyimleri doğrultusunda belirleyerek planlıyor. Yapılan A/B testlerinin sonuçlarından ortaya çıkan bu seçenekler, olumlu dönüşlerle markalara uyarlanıyor. Bu sayede kullanıcı deneyimi kolaylaşırken markalar da satın alma oranını artırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Lugat Sesli İçerik Dünyasına Adımını Attı! Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Kurumsal Kimliğini Yeniledi! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.