2015 İlk Yarısının En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı!

2015 İlk Yarısının En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı!

MediaCat, Nielsen verilerine göre belirlenen 2015’in ilk yarısının en büyük reklam ajansları listesini yayınladı!

MediaCat tarafından Nielsen verileri baz alınarak hazırlanan en büyük reklam ajansları listesinde 2015 yılının ilk yarısı açıklandı. MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan tarafından yayınlanan listeye göre bu yılın ilk 6 ayında en büyük yaratıcı ajans TBWA\İstanbul oldu.

Geçtiğimiz yılın ilk yarısında üçüncü olan ve bu yıl birincilik koltuğuna oturan TBWA\İstanbul’u, Y&R Team Red ve Publicis Türkiye takip ederken; listede ilk 10’da önemli değişiklikler olduğu görülüyor. 41?29! ve Grey İstanbul’un Nisan ayında birleşmesi ile kurulan 4129Grey ise listede yedinci sırada yer alıyor.

2015’in ilk yarısının en büyük 100 reklam ajansını aşağıda inceleyebilir ve geçtiğimiz senenin ilk yarıyıl listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

2015 İlk Yarısı En Büyük Reklam Ajansları

(Nielsen, Ocak-Haziran 2015. Veriler hazırlanırken Tele Market, Sosyal Reklam, Gazete Yerel Ekleri, Basın İlan Kurumu, Seri, Sosyal, Yerel İlanlar ve Yayıncılık Sektörü hariç tutulmuştur.)

Kaynak: MediaCat Online

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Scorp Avrupa'nın "En Ateşli" Girişimleri Arasında! MotionB’den Down Sendromu Derneği’ne Sosyal Medya Desteği →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.