“Zeki Müren de bizi görecek mi?” den, “Kerem Bursin de bizi yönlendirecek mi?” ye

“Zeki Müren de bizi görecek mi?” den,  “Kerem Bursin de bizi yönlendirecek mi?” ye

Dijital platformlarla birlikte değişen izleme deneyimi, reklamlara da etki ediyor. Markalar da bugüne kadar hep yaptıkları gibi değişime uyum sağlıyor ve yeni pazarlama stratejilerini bu defa dijital dünyada büyümek üzere geliştiriyor.

Klasik televizyon izleme deneyiminden interaktif izlemeye geçiş de dijitalin ruhuyla uyumlu bir öneri olarak gündeme geliyor ve markalar bu yöntemle tüketicilerini pasif izleyiciden aktif katılımcıya dönüştürme şansına sahip oluyor. Bu alanda daha önce farklı denemeler olsa da ilk olarak Black Mirror: Bandersnatch’le tüm dünyada gündeme gelen interaktif film deneyimi, 2018’in en çok konuşulan iletişim olaylarından biri olmuştu.

H&M Türkiye, yeni interaktif kampanyasıyla 2019’un en konuşulan işlerinden birine imza atıyor. Kerem Bursin’in rol aldığı film serisinde, izleyiciler senaryoya göre seçimler yaparak Kerem Bursin’i yönlendiriyor ve birbirinden çok farklı sonlara ulaşabiliyor. Hmsunar.com adresinden yayınlanan filmlerde kendi maceralarını seçen izleyiciler, ulaştıkları sonları sosyal medyada paylaşabiliyor.

Kampanyanın yaratıcı konseptini Federation geliştirdi. Dijital deneyim ve teknoloji altyapısını Reaction Company, prodüksiyonunu da Spark üstlendi.

Kampanya Künyesi:

H&M Ekibi
Ülke Pazarlama Müdürü: Ketrin Gülük Akal
Proje- Medya Müdürü: Nihan Çeliktaş Dalgın
Pazarlama Proje Müdürü: Nazlı Öksüzoğlu
Sosyal Medya Müdürü: Deniz Demirtaş

Yaratıcı Ajans: Federation
Proje Yöneticisi: Dilan Şakar Derkuş
Prodüksiyon Yöneticisi: Ceyhun Özdemir
Reklam Yazarı: Erdem Topsakal
Art Direktör: Kemalcan Başaran
Baskı Sorumlusu: Gökçay Vardar
Kreatif Direktör: Ali Algür
Ajans Başkanı: Barış Akbaş

Dijital Ajans: Reaction Company
Dijital Proje Yöneticisi: Anıl Çalışkanel
Yazılım Yönetmeni: Muhammed Yeşilyurt
Dijital Medya Başkanı: Celal Can Algül
Dijital Ajans Başkanı: Doğukan Eyit

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Designneuro, Wunder İle Moda&Güzellik Kategorisi Birincisi Oldu -99 design studio 17. Altın Örümcek Ödülleri’ne Damgasını Vurdu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.