YouTube Videonuzun İzlenme Oranıyla Ücretsiz Opel Alabilirsiniz

YouTube Videonuzun İzlenme Oranıyla Ücretsiz Opel Alabilirsiniz

Yalnızca test sürüşü videosu çekip, YouTube’da viral olmayı başarırsanız, son model bir Opel otomobilin sahibi olabilirsiniz.

İçerik hala ilk sırada olabilir fakat herkesin online olduğu dünyada izlenme oranları da artık aynı derecede önemli. Video içeriklerin yükselişinin sıkça konuşulduğu bu dönemde, Opel online, dünyadaki tüm internet kullanıcılarının çok seveceği bir reklam kampanyasıyla tüketicilerin karşısına çıktı.

Hollanda’da hazırlanan reklam kampanyası, insanları Opel otomobillerle deneme sürüşüne çıkarak, deneyimlerini videoya kaydetmeye teşvik etti. Kampanyanın en dikkat çekici yanı ise, insanların izlenme oranlarına göre bir Opel sahibi olabilmeleri.

JWT Amsterdam imzalı kampanyada, kullanıcılar test sürüşüne geldiklerinde, online seçmeler için video çekmesi isteniyor. Viral olan videolar yepyeni bir Opel ile ödüllendiriliyor. 589.000’lik izlenme oranı, bir Opel otomobil anlamına geliyor ve daha fazla izlenme oranı ise daha yeni modellerin kilidini açıyor. 14.747 euro değerindeki Karl Rocks için 589.900, 18.490 euro değerindeki Corsa için 739.600 ve 23.070 euro değerindeki Astra için YouTube’da 922.800 izlenme oranı gerekiyor.

 
Kampanya için YouTube’a birçok video yüklendi. İnsanların yaratıcılıklarıyla şekillendirdiği, ilgi çekme amacıyla hazırlanan videolarda bazen şoför koltuğunda sürücü rolü yapan köpekleri görüyoruz; bazen de arabanın içi bir konser alanına dönüşüyor.

Yaşadıkları teknik deneyimlerini dijital dünyayla paylaşmayı seven herkesi hedef alan kampanya, insanlara geleceğin ödeme sisteminin bu olup olmayacağını da düşündürüyor. YouTube’un “dünyada ilk” dediği “Pay with Views” (Görüntülenmelerle Ödeyin) kampanyasının ilk galibi, Spiderman kurgusu ve 4.1 milyon izlenme oranıyla Yuri Schuurkes isimli bir katılımcı olmuş.

Opel, Hollanda’da başarıya ulaşan kampanyayı dünya çapında da gerçekleştirmek istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Özgürlüğüne Düşkün Keçinin Volkswagen T-Roc’la Karşılaşması Flormar, İndirim Dönemi İçin Fiyatları, Kullanıcılar da Siteyi 1.3 Milyon Topla kırdı! →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.