Yolcu Güvenliği İçin Hashtag’e Dönüşen Taksi Plakaları

Yolcu Güvenliği İçin Hashtag’e Dönüşen Taksi Plakaları

Luz Ambar, Peru’da pek çok suça karışan taksileri iyi taksilerden ayırmak için plakaları hashtag’e dönüştüren bir kampanya yarattı.

Peru’da, 2.6 milyon taksi var ve bu taksilerin %90’ı yasa dışı olarak çalışıyor. Ülkenin pek çok yerinde binlerce taksicinin; soygun, kaçırma, taciz ve hatta tecavüz gibi suçlara karıştığı rapor ediliyor. Peki iyi taksiyi kötü taksiden ayırmak için kullanılabilecek en belirleyici şey nedir? Tabii ki her otomobile özel olarak hazırlanan plakalar.

Yol güvenliği organizasyonu Luz Ambar, Carne’yle bir araya geldi ve “Hashtaxi” kampanyasıyla taksi plakalarını, yolcuların araç sürücüsü hakkında rapor verebildiği hashtag’lere dönüştürdü. İnsanlar, taksiye binmeden önce herhangi bir mobil cihazla paylaşılan veriye ulaşabildi. Kampanya medya ve PR çalışmasıyla da desteklendi. Taksi plakalarıyla ilgili hashtag’ler, Peru’da araçlarda işlenen suçların önüne geçmek için yeni bir yöntem haline geldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TEB Faktoring’ten Yeni Reklam Filmi: Artık Çekinmeyin! Köpeklerin İndirimi Kokladığı Ev Dekorasyon Mağazası →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.