Instagram’da Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri (10+ Etkili Yöntem)

Instagram’da Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri (10+ Etkili Yöntem)

Kullanıcılarına fotoğraflar üzerinden etkileşim kurma imkanı veren sosyal medya platformu Instagram’da basit yöntemlerle takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Instagram hesaplarındaki takipçi artışı belli bir noktadan sonra durabiliyor ya da istenenin altına düşebiliyor. Düzenli olarak paylaşım yapmak Instagram’daki takipçi sayısının artması için çoğu zaman yeterli olmuyor. Bu nedenle takipçi sayısını artırmak ve kullanıcılarla etkileşimi güçlendirmek için yeni yöntemler denemelisiniz.

Instagram’da Takipçi Sayısı Arttırma Yöntemleri

Aşağıda yer alan basit yöntemler ile Instagram'da takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

1. Popüler hashtagler kullanın.

Hashtagler sosyal medya pazarlaması için büyük bir öneme sahip. Sosyal medyanın ayrılmaz bir parçası olan bu kelimeler, kullanıcıların spesifik bir konu ya da içeriği araştırabilmesine ve fikirlerini paylaşabilmesine yardımcı oluyor. Instagram’da popüler hashtagleri kullanarak takipçileriniz dışındaki insanları bulabilir ya da onların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerken nokta ise, kullanacağınız popular hashtaglerin sosyal medya pazarlaması stratejinizle ve hedef kitlenizle ilişkili olmasıdır. Ayrıca çok popüler hashtagler kullandığınızda paylaştığınız fotoğrafların çok sayıda paylaşım arasında kaybolma ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Instagram’da ilişkili popüler hashtagleri bulmak için Tagboard aracını kullanabilirsiniz. Araç Facebook, Google+ ve diğer sosyal ağlardaki hashtagleri bulmanıza da yardımcı olacaktır.

2. Hashtagleri uygun sayıda kullanın.

Hashtagler sosyal ağlarda etkileşimi oldukça yükseltiyor. Twitter’da 140 karakter zorunluluğundan dolayı çok fazla hashtag kullanmak mümkün olmasa da kullanıcılar Instagram’da daha şanslılar. Platform çok sayıda hashtagin kullanılmasına imkan veriyor. Sizin için en uygun sayıyı belirlemek için dilediğiniz kadar hashtag kullanarak başlayabilir ve denemelerle size en iyi etkileşim sağlayacak sayıya ulaşabilirsiniz.

instagram takipçi hashtag

3. Instagram hesabınızı Facebook ile bağlayın.

Instagram ve Facebook hesabınızı bağladığınız takdirde her iki hesabınızın tanıtımını birlikte yapabilirsiniz. Instagram fotoğraflarınızı aynı zamanda Facebook fanlarınız ile paylaşabilirsiniz. Instagram, Facebook’la birlikte Twitter ve Tumblr gibi diğer sosyal ağlarla da uyumlu bir platformdur; fotoğraf ve videolarınızı diğer sosyal ağlardaki takipçilerinizle paylaşmak için kullanabilirsiniz. Instagram ve Facebook hesabınızı nasıl bağlayacağınız hakkında bilgi almak için buraya ve Instagram fotoğraflarınızı Facebook’ta nasıl paylaşabileceğinizi öğrenmek için buraya göz atabilirsiniz.

4. Başkalarının fotoğraflarını beğenin.

Instagram’da başkalarının fotoğraflarını beğenmek, yeni takipçiler kazanmak için en iyi yöntemlerden biridir. Başkalarının fotoğraflarını beğenerek, diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca platformdaki görünürlüğünüzü artırmış olacağınız için insanların sizi takip etme olasılığı artar.

5. Mevcut etkileşimi güçlendirin.

Mevcut fanlarınıza, takipçilerinize ve email abonelerinize Instagram hesabınız bulunduğunu hatırlatın. Instagram Badge (Profil Rozeti) kullanabilir, web sitenize sosyal ağ hesaplarınızın takip butonlarını ekleyebilir, email aboneleriniz ve diğer ağlardaki takipçilerinizden sizi Instagram’da tekip etmelerini isteyebilirsiniz.

6. Instagram fotoğraflarınızı blogunuzda paylaşın.

Web sitenizde ya da blogunuzda Instagram fotoğraflarınızı paylaşmanız, ziyaretçilerin sizi Instagram’da takip etme ihtimalini artıracaktır. Instagram hesabınızdan web sitenize gömerek paylaştığınız fotoğraflar, kullanıcı adınızı gösterecek ve kullanıcılar fotoğrafın üzerine tıklayarak hesabınıza gidebilecektir. İçeriklerinizin paylaşılması durumunda ise daha çok kişiye ulaşacaktır.

instagram takipçi artırma

7. Nazik yorumlar bırakın.

Başkalarının fotoğraflarını beğenmek, Instagram takipçi sayısını artırmak için ne kadar önemliyse; başkalarının fotoğraflarına kibar ve samimi yorum yapmak da bir o kadar önemlidir. Başkalarının fotoğraflarına yorum yaptığınızda insanlar sizinle etkileşim kurma ve sizi tanıma konusunda daha istekli olacaklardır. Yorumlarda fotoğrafı neden beğendiğinizi belirtmeniz, yorumunuzu birbirine benzeyen diğer yorumlardan ayrıştıracaktır. Yorum yaptığınız kişilerden sizi takip etmelerini istemeyi unutmayın. Bu gibi yöntemler aslında birçok sosyal medyada değişmeyen ve geçerli yollardır. Twitter takipçi artırma yazımızı da inceleyip farklı sosyal medya platformları için neler yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

8. Filtreler önemlidir.

Instagram fotoğraflarında en çok tercih edilen filtreler Normal ve Valenda. Fakat bu filtreler gerçek anlamda etkileşimi artırmaya katkı sağlamıyor. TrackMaven tarafından hazırlanan Instagram raporu Mayfair, #NoFilter ve Inkwell’in en yüksek etkileşimi sağlayan filtreler olduğunu ortaya koyuyor. instagram filtreleri Instagram fotoğraflarınızı düzenlemek ve mükemmelleştirmek için ücretsiz ve kullanımı kolay tasarım uygulamaları arıyorsanız, 'Adobe Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar' yazımızı incelemelisiniz.

9. Rakiplerinizin takipçileri ile etkileşim kurun.

Rakiplerinizin takipçilerine ulaşmak hedeflenmiş yeni takipçiler kazanmak için iyi bir yöntemdir. Bu kişilerin fotoğraflarını beğenmeniz, yorum bırakmanız ya da onları takip etmeye başlamanız başarılı geri dönüşler sağlayacaktır. Ayrıca hedef kitlenize uygun diğer sektörlerdeki kişilerle de etkileşim kurabilirsiniz. Instagram'da takipçi sayısını artırmanızı sağlayacak bu basit adımlarla Instagram'ın sunduğu etkileşim ve pazarlama imkanlarından faydalanabilir ve hedef kitlenize mesajlarınızı iletebilirsiniz.

İlgili Haberler

Sosyal Medya ve Dijital Platformlar Seyahat Planlarını Etkiliyor
Sosyal Medya ve Dijital Platformlar Seyahat Planlarını Etkiliyor
Devamını Oku >
Sosyal Medya Pazarlama Stratejileri ve İpuçları
Sosyal Medya Pazarlama Stratejileri ve İpuçları
Devamını Oku >
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Devamını Oku >
LİNAFON: MARKALAR İÇİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
LİNAFON: MARKALAR İÇİN SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ
Devamını Oku >
Gelecekte Influencer Pazarlama Nerede Olacak?
Gelecekte Influencer Pazarlama Nerede Olacak?
Devamını Oku >
Markanız LinkedIn’de Daha Görünür Olsun
Markanız LinkedIn’de Daha Görünür Olsun
Devamını Oku >
Influencer’lar Tüketicinin Satın Alma Davranışında Ne Kadar Etkili?
Influencer’lar Tüketicinin Satın Alma Davranışında Ne Kadar Etkili?
Devamını Oku >
Sosyal Medya Mecralarının Dijital Pazarlamadaki Önemi
Sosyal Medya Mecralarının Dijital Pazarlamadaki Önemi
Devamını Oku >