Yaratıcı Ajans Web Siteleri

Projeler, Web siteleri 07 Mar 2014
Yaratıcı Ajans Web Siteleri

Dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren ajansların web siteleri, yaratıcı ve sıra dışı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Pazarlama sektörünün dijital dünyaya girişi ile birlikte dijital reklam ajansları ve sosyal medya ajansları artmaya başladı. Dijital dünyadaki yaratıcı projeleri ile markalar için başarılı web siteleri, kampanyalar ve diğer pazarlama faaliyetlerini üstlenen bu ajansların kendi web siteleri de sıra dışı kimliklerinin bir parçası olsa gerek.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden dijital pazarlama ve sosyal medya ajanslarının yaratıcı web sitelerini bir araya getirdik.

Whiteboard

Girişim işleri için kurulmuş bir yaratıcı ajans olan Whiteboard’ın web sitesinin tasarımı hikayesini ve odaklandığı konuları aktarıyor. Whiteboard web sitesi, belirli bir vizyonu olan ziyaretçilerin birlikte çalışmak isteyebileceği bir ajans izlenimi veriyor.

whiteboard

 

Drexler

Drexler, sağlam bilgi birikimi ve dijital olan her şeye aşık olması ile kendini tanımlayan yaratıcı bir dijital reklam ajansı. Web sitesinde tüm alanları en iyi şekilde kullanan ajans, ilgin bir de kombinasyon yapmış. 60/40 bölünmüş ekran ve navigasyon menüsünün konumlandırması ile site oldukça yaratıcı olmuş.

Drxlr

 

Weecom

Web tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir dijital ajans olan Weecom, kendi web sitesinde içeriği sunma konusunda oldukça ilginç bir yol izlemiş.  Parallax scrolling ile oluşturulmuş web sitesinin navigasyon menüsü de oldukça yaratıcı.

Weecom

 

Suzanne jean-Christophe Portfolyo

Yaratıcı bir front-end developer olan Suzanne Jean-Chistophe bir web site ile bunu kanıtlamış görünüyor. Suzanne Jean-Chistophe web sitesinde projeler arasında gezinmek için scroll etmek ve projeyi görmek için ise ekrana tıklamak yeterli.

Suzann- jean-christophe

 

Huge

Huge, marka dönüşümlü deneyimler yaratarak işletmelerin büyümesine ve insanların da hayatını daha iyiye yönlendirmesine katkı sağlamak için kurulmuş çok amaçlı bir ajans. Projelerini sergileme konusunda çok da çekingen olmayan Huge, kendi web sitesi tasarımını da ismi gibi büyük imajlar ve yazılar ile yapmış. Ziyaretçilere güzel bir perspektif sunan sitenin navigasyonu da oldukça ilgi çekici.

Huge

 

Prospek

Entegre bir iletişim ajansı olan, interaktif stratejiler konusunda uzmanlaşmış Prospek, size etkileyici bir şekilde ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunan bir web sitesine sahip. Sitede kullanılan renkler birbirine uyumu nedeniyle göz yormuyor. Site ayrıca ilham verici bir navigasyona sahip.

Prospek

 

Brave People

Müşterilerine marklaşma ve interaktif hizmetler veren Brave People, Florida’da bir dijital ajans. Brave People web sitesinin responsive, temiz ve sade bir web sitesi var. Site basit bir navigasyon ve projelerin sunulduğu dev slaytlardan oluşuyor.

Brave-people

 

Hello Monday

Eğlenceli dijital deneyimler ve eşsiz görsel kimlikler yaratan bir dijital ajans olan Hello Monday, temiz parallax tabanlı bir siteye sahip. Hello Monday web sitesinin en önemli özelliği ise projelerini sunmak için tercih ettiği yöntem.

Hello-monday

 

LiveAreaLabs

LiveAreaLabs küresel alanda faaliyet gösteren markalar için dijital deneyimler sunuyor. Temel olarak gerçekleştirilen projelerin sergilendiği LiveAreaLabs web sitesinde büyük resimler ve küçük açıklamalar ile alan oldukça verimli bir şekilde kullanılmış.

LiveAreaLabs

 

Yaratıcı ajans web siteleri, genellikle ajansların kendi kişilik özelliklerinin bir yansımasıdır. Bu sebeple siz de ilham arıyorsanız, son dönemlerde pazarlama sektörüne yön verme konusunda önemli bir yere sahip olan dijital ajansların web sitelerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Hava Yolları’ndan Ödüllü iPhone Uygulaması: SelfShot Eczacıbaşı Kadınlar Günü’ne Özel Facebook Yarışması →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.