Yapı Kredi Yeni Web Sitesi

Projeler, Web siteleri 16 Eyl 2013
Yapı Kredi Yeni Web Sitesi

“Az laf, çok iş” sloganıyla hizmet veren Yapı Kredi bankası, web sitesini müşterilerinin kolaylıkla kullanabilmesi için sadeleştirdi ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Bir bankanın web sitesini ziyaret ettiğimizde en çok şikâyetçi olduğumuz konu, web sitenin oldukça karmaşık ve kullanımı zor olmasıdır. Yapı Kredi yeni web sitesi ile bu sorunun üzerine gitti ve web sitesini oldukça sadeleştirerek müşterilerinin kullanımına sundu.

Yapı Kredi’nin yeni web sitesinde ana sayfada bulunan hemen hemen bütün ögeler atıldı ve sayfanın ortasına bir arama çubuğu yerleştirildi. Müşteriler işlemlerini gerçekleştirmek ve bankanın sunduğu fırsatlara bakabilmek için web sitesini ziyaret ettiğinde ana sayfada bulunan arama çubuğuna ne istediğini yazıyor. Böylece müşteriler web sitenin sayfaları arasında kaybolmak yerine daha hızlı ve zahmetsizce aradıkları hizmet ile ilgili sayfaya erişebiliyorlar.

 
MagiClick Dijital Reklam Ajansı tarafından tasarlanarak hayata geçirilen Yapı Kredi’nin yeni web sitesinin arama temeli Google Search Appliance teknolojisine dayanıyor ve müşterilerin aramalarını zaman içinde öğrenerek kendini geliştirebiliyor. Arama ekranına “Altın, USD, Euro” gibi aramalar yapıldığında anında sonuçlara ulaşılabiliyor. Yeni web sitede Yapı Kredi uygulamalarına erişmek için ise “QR” yazmak yeterli.

Davranışsal Hedefleme Teknolojisi kullanılan yeni sitede, müşterilerin geldiği kanallara göre onlar hakkında bilgi toplanıyor ve müşterinin aradığı içeriğe en hızlı şekilde ulaşması hedefleniyor. Ayrıca müşterinin ilgilendiği konuya göre de ona özel banner reklamları sunulabiliyor.

Yapı Kredi’nin yeni web sitesi Türkiye’de bankacılık sektöründe bir ilk olmakla beraber, müşterilerine de bambaşka bir deneyim sunacağa benziyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Intel ve Kliksa Twitter Kampanyası: Tweetti Gitti Bir Başarı Hikayesi: Magnum Türkiye →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.