Volvo’nun Heyecan Verici Viral Video Reklamı

Volvo’nun Heyecan Verici Viral Video Reklamı

Başarı kriterlerini tartışmak gereksiz çünkü göreceli bir konu! Fakat Volvo gibi 1 aydan kısa bir süre içerisinde 5 milyon kişinin izlediği ve TV reklamlarına ayıracağınız bütçenin %1’ini harcayarak yaptığınız bir viral video’ya sahipseniz, kimse sizin başarınız hakkında tartışmaya girmez!

Volvo, FH serisi araçların duyarlılığı ve kontrolünü gösterebilmek için bir viral video hazırlayarak YouTube’da büyük başarı elde etti.

Volvo Ne Yaptı?

Volvo, dünya çapında bilinen bir ip cambazı olan Faith Dickey’den, iki Volvo arasında bağlı olan ipin üzerinden bir Volvo FH’den öteki Volvo FH’ye geçmesini istedi. Tabi ki bir zaman ayarlı bomba ögesi vardı. Olmasaydı zaten bu video bu kadar heyecan verici olmazdı. İki Volvo FH tırı arasında gergin bir ip ile kirişleri olan bir tünele yan yana ilerliyor. Dickey eğer zamanında bunu başaramazsa, kirişe çarpacak ve muhtemelen ölecek!

Tabi ki Volvo’nun kızın hayatını riske atma şansı yok! Dickey tünelden kilometreler önce tırlar arasındaki ipte yürümeye başlıyor. Kurgu harika! Kurgu sayesinde Dickey, saniye saniyesine yetişmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Fakat tamamlanması gereken iki önemli şey vardı. İlk olarak, “duyarlılık” ve “kontrol” dedikleri zaman neyi kastettiklerini tır sürücüsü olmayanları dışarda bırakmamak koşuluyla, gerçek tır sürücülerinin anlayabileceği bir şekilde gösterebilmeleri gerekiyordu. Bu viral video sayesinde milyonlarca izleyicinin aklına Volvo’yu kazıdılar!


Sonuç

Bunu ilk defa yapan Volvo değil  ama yeni bir ürün sunmak istediğinizde, viral amaçlı videonuzun “markasız”  olması gerekmediği konusuna vurgu yapmakta başarılılar. Elbette, videonuzun izlenmek ve paylaşılmak için yeterince heyecan verici olduğundan emin olmalısınız!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Red Bull’un İnsan Gücüyle Çalışan Serbest Makinesi LG Düşen Asansör Şakası Çok Gerçek Çok Korkutucu! →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.