Volkswagen Banner Oyunu: Bannerbahn

Volkswagen Banner Oyunu: Bannerbahn

Volkswagen, yeni Golf GTI otomobillerini tanıtmak için oldukça farklı bir yol izleyerek bir Bannerbahn isminde bir banner oyunu düzenliyor.

Volkswagen Hollanda‘nın hayata geçireceği oyunda bir araba pistinde bulunan Volkswagen GTI otomobil hızla hareket edecek ve yarışmacılar bilgisayar aracılığı ile imleci otomobilin üzerine getirerek onu yakalamaya çalışacak. Aracı yakalayacak kadar hızlı olan oyuncu gerçek hayatta bir Volkswagen GTI’nın sahibi olacak.

 
Achtung Reklam Ajansı tarafından tasarlanan oyun için kullanıcılara yarış konusunda popüler olan Hollandalı 4 farklı web sitede oluşturulan bannerlar üzerinden ulaşılacak. Canlı yarış akışı web sitelerinde bir reklam gibi diğer reklamların yanına yerleştirilecek olan yarışmada kullanılacak olan pist için bir havaalanı düzenlenerek web site haline dönüştürüldü.

 
13 Eylül’de 4 farklı sitede yer alacak bannerlar aracılığı ile en hızlı yarışmacıya Volkswagen Golf GTI kazandıracak olan yarışma için Facebook uygulaması üzerinden geri sayım başladı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bir Başarı Hikayesi: Magnum Türkiye Ray-Ban Lensleri Tramvay Camlarında →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.