Vodafone’dan Büyük Veri Projesi: Canım Telefonum

Vodafone’dan Büyük Veri Projesi: Canım Telefonum

Vodafone “Canım Telefonum” isimli projesinde, kullanıcılardan elde ettiği büyük veriyi kişiselleştirilmiş hikayelere dönüştürüyor.

Gün içerisinde elinizden düşürmediğiniz telefonunuzla 1 yıl boyunca neler yaptığınızı öğrenmek ister misiniz? Vodafone gerçekleştirdiği “Canım Telefonum” projesinde kullanıcılarına yıl boyunca telefonlarının kaç kez çaldığı, ne kadar kapalı kaldığı, en uzun ne kadar ve hangi gün konuştukları gibi bilgileri eğlenceli videolarla sunuyor.

Kişiselleştirilmiş videolarla kullanıcılara özel, ilgilerini çekebilecek kampanya ve tarifeler de öneren projede, isteyenler kendi videolarını sosyal medyada paylaşabiliyor ya da indirebiliyor. Projede sadece Vodafone aboneleri giriş yaparak kendi videolarını görebiliyor, diğer abonelerini ise Vodafone’lu olmaya davet ediliyor.

C-Section imzalı kampanyada 22 milyon Vodafone abonesinin 1 yıllık verileri kullanılıyor. Ajans, geçtiğimiz yıl da Yemeksepeti için hayata geçirdiği “Fakat İyi Yedik” projesinde büyük veriyi kullanmış ve büyük bir başarı elde etmişti.

Eğer siz de Vodafone abonesiyseniz, uygulamaya şuradan giriş yaparak size özel videonuzu görebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

vodafone-buyuk-veri-canim-tefonum

vodafone-csection-proje

vodafone-proje-canim-telefonum

vodafone-kampanya-canim-telefonum

vodafone-buyuk-veri-proje

vodafone-byuk-veri

vodafone-canim-telefonum

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Usta Dönerci Web Sitesi Yenilendi! Koroplast’tan Kadınlara Çağrı: At Çöpe Rahatla! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.