Vitra’dan Müşterilerine Sanal Gerçeklik Deneyimi: VitreAlity

Projeler, Sanal Gerçeklik 05 May 2016
Vitra’dan Müşterilerine Sanal Gerçeklik Deneyimi: VitreAlity

Vitra, ileri teknoloji ve seramiğin en güzel halini buluşturan VitreAlity uygulaması ile müşterilerine sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.

Vitra, geçtiğimiz yıl Mart ayında düzenlenen Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da artırılmış gerçeklik uygulaması VitreAlity’i tanıtmıştı. Müşterilerine banyo dekorasyonunu gerçeğe en yakın haliyle sunmayı hedefleyen marka, aynı proje kapsamında bir sanal gerçeklik uygulamasına imza attı.

VitreAlity projesinin sanal gerçeklik uygulaması, tüketicilerin kendi banyo dekorasyonlarını kendileri oluşturabilmeleri açısından ilgi görüyor ve kullanıcılar sanal gerçeklik gözlükleriyle hayal ettikleri banyoyu 3 boyutlu olarak görme fırsatına sahip oluyor.

Uygulama Vitra satış noktalarında mimarlar tarafından müşterilere özel hazırlanan tasarımlarda kullanılıyor. Bunun için Vitra mimarları öncelikle müşterinin yenilemek istedi banyonun ölçülerini alıyor ve hayalindeki banyo dekorasyonunu dinliyor. Verilen bilgiler ışığında proje çiziliyor ve sanal gerçeklik gözlüğüne yüklenerek müşteriye sunuluyor.

Vitra Sanal Gerçeklik Deneyimi VitreAlity

Dekorasyonla ilgili farklı sanal gerçeklik projeleriyle karşılaşsak da Vitra, banyo konusunda oldukça iddialı görünüyor. Öyle ki müşteri deneyimine yeni bir soluk getiren VitreAlity projesi ile marka, IDC CIO Awards – İnovasyon Kategorisinde 3.’lük ödülü almış.

Vitra’nın sanal gerçeklik projesi VireAlity’i Google Play Store‘da inceleyebilir ve uygulamanın iPad edisyonunu App Store‘dan indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’dan Baharla Gelen Bir Yenilik: BALKÖN Avon Dreams Bir Anne-Kızın Hayalini Gerçekleştiriyor →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.