Vine’a Alternatif Video Uygulaması: Oevo

Vine’a Alternatif Video Uygulaması: Oevo

Oevo, bir zamanların favori uygulaması Vine’ın yerine göz diken, eğlenceli kısa videoların yer aldığı yepyeni bir uygulama.

Kısa video meraklılarının gözden kaybolmasına belki de en çok üzüldüğü uygulama Vine olabilir. Çünkü bir zamanların ortalığı kasıp kavuran uygulaması artık yok.

Fakat Vine’ın kaldığı yerden devam etmeye niyetli yeni bir uygulama var. Adı “Oevo” ve uygulama Vine severlerin aşina olduğu özelliklere sahip. iOS ve Android için kullanılabilir olan Oevo, 7 saniyelik döngü halinde videolar çekmeyi sağlıyor. Uygulama içi kamerayla bir dönemin favorisi Vine’da olduğu gibi kısa videolar kaydedilebiliyor.

Ancak, Oevo’yu (oh-ee-voh olarak okunuyor) Vine’dan ayıran bir fark var: Uygulama kullanıcılara öne çıkan videolar çekmeleri halinde ödeme yapıyor. Günlük yarışmaların düzenlendi Oevo’da en popüler video klipler para kazanabiliyor. Günlük ödül çok yüksek bir rakam olmasa da 100 dolar, uygulamadaki ilk 25 yaratıcı tarafından paylaşılıyor.

Para konusu her ne kadar biraz ilgi çekmek için uygulamaya dahil edilmiş gibi görünse de işe yaramış ve aralarında Vine’dan tanınan pek çok simayı kısa sürede Oevo’ya çekmeyi başarmış.

İçerik kalitesi henüz Vine’ın zirveye ulaştığı kadar yüksek olmasa da uygulamada yaratıcı, eğlenceli ve biraz da tuhaf videolar yer alıyor.  Oevo’ya Vine’ın yokluğunda internet dünyasının şu an ihtiyacı olan bir uygulama gözüyle bakabiliriz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ünlü Müzisyenlere Ait Fontlarla Tasarımlarınıza Renk Katın Adidas’tan Ekstra Cihaza Gerek Duymayan Artırılmış Gerçeklik Deneyimi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.