Uber, Asya’nın Trafik Çilesini Kutulara Sıkışmış İnsanlarla Anlatıyor

Uber, Asya’nın Trafik Çilesini Kutulara Sıkışmış İnsanlarla Anlatıyor

Asya ülkelerinin başlıca problemlerinden biri olan trafik sıkışıklığı, Uber’ın yaratıcı kampanyasına taşındı.

Kalabalık nüfuslu Asya ülkelerinde trafik kâbusa dönüşebilen büyük bir problem… Yollarda bir kaza olduğunda A noktasından B noktasına ulaşmak saatler alabiliyor. Singapur gibi küçük bir ada bile, tüm araçları park etmek için 2.900 futbol sahası büyüklüğünde alana ihtiyaç duyuyor.

Asya’daki sürücülerin %60’ı otomobillerinde yalnız yolculuk ediyor. Uber’ın sunduğu paylaşımlı yolculuk seçeneğiyse trafikteki araçların miktarını düşürebilir ve yaşanan sıkışıklık azaltılabilir. Forsman & Bodenfors ajansı, Uber’a bu fikrini Asyalılarla paylaşabilmesi için bir çıkış noktası verdi ve etkileyici bir reklam hazırladı. Trafikte ortaya çıkan kaosu karton “kutuların” içine sıkışmış insanlarla anlatan “Boxes | Let’s Unlock Cities” (Kutular | Gelin, Şehirlerin Kilidini Açalım) kampanya filmi, Asya trafiğinin ne derece boğucu ve bunaltıcı olduğunu da gözler önüne seriyor.

Uber’ın gerçekleştirdiği araştırmaya göre; Asyalılar, günün 52 dakikasını trafikte takılmış halde, 26 dakikasını ise park yeri aramakla geçiriyor. Y kuşağı üyesi araç sahiplerinin %43’ü yaşadıkları trafik çilesi yüzünden otomobillerinden kurtulmak istiyor. Uber, kampanya için yarattığı web sitesi unlockingcities.com’da araştırmaya dair daha fazla bilgiye yer veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yeni Subaru XV 3D Animasyon Lansman Filmi Nsocial İmzasıyla Yayında! Google'dan 3B Nesneler Kütüphanesi: Poly →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.