Türkiye’nin İlk Messenger Botu Popeyes’tan

Türkiye’nin İlk Messenger Botu Popeyes’tan

Facebook’un geçtiğimiz ay kullanıma açtığı Messenger botları Türkiye’den kullanan ilk marka Popeyes oldu.

Nisan ayında gerçekleşen F8 Konferansı’nda birçok yeniliğini ve kullanıcılara açtığı servisleri duyuran Facebook, Messenger botlarını da kullanıma açmıştı. Platform, bu yeni servisi ile tüm dünyada 1 milyara yakın aktif kullanıcıya sahip Messenger’da kullanıcılara anında cevap verebilecek ve onları yönlendirebilecek yazılımların kullanılmasına imkan sağladı.

Türkiye’de Messenger botu ile kullanıcılara hizmet vermeye başlayan ilk marka ise Popeyes Türkiye oldu. Güzel Sanatlar işbirliği ile bu servisini hizmete açan Popeyes, Messenger ve Facebook mesajları üzerinden kullanıcılarla iletişime geçiyor ve onları sipariş için web sitesine yönlendiriyor.

Messenger’daki arkadaş listenizde yer alan ve selam vermenizle harekete geçen Popeyes sipariş botu, her hafta açıklanacak yeni bir aşama ile daha akıllı hale gelecek.

 
Facebook’un Messenger botları ile kullanıcılar yemek siparişinin dışında alışveriş de yapabilecek. Botlar aracılığı ile trafik ve hava durumu gibi bildirimleri almak, haberleri takip etmek, müşteri yönetimi ve benzeri birçok hizmete kolaylıkla ulaşılabilecek.

Messenger botları ile ilgili daha detaylı bilgiye Facebook For Developers, Messenger Platform sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Wizard Digital müşteri portföyünü genişletiyor! Twitter 140 Karakter Sınırında Değişiklik Yapıyor →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.