Türkiye’nin İlk Markalı Twitter Moments İçeriği: McVitie’s İle Hüzünbaz Telaffuzlar Müzesi

Türkiye’nin İlk Markalı Twitter Moments İçeriği: McVitie’s İle Hüzünbaz Telaffuzlar Müzesi

Twitter’ın yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunduğu Moments – Anlar özelliği, ülkemizde ilk kez McVitie’s tarafından kullanıldı.

Türkiye pazarına kendi deyimiyle “güzeeel” bir giriş yapan McVitie’s, Twitter’ın moments özelliğini Türkiye’de kullanan ilk marka oldu.

Sosyal medyada eğlenceli bir telaffuz iletişimi sürdüren McVitie’s, marka adının yanlış telaffuzuyla ilgili kullanıcılardan gelen farklı yorumları, Twitter’ın yeni özelliğiyle Hüzünbaz Telaffuzlar Müzesi çatısı altında topladı ve yenilikçi bir farkındalık hali yaratmayı başardı.


 
Yıldız Holding’in global bisküvi-çikolata-kek şirketi pladis’in ana markalarından McVitie’s, bu yıl ülkemizde de satışa sunuldu. Başta İngiltere olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde satılan ve pazar lideri olan McVities, Türkiye’de de tüketicisinden tam not aldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kalben’in Rol Aldığı “GarantiOne” Reklamı Yayında! Unico Sigorta’dan Yeni Nesil Kasko: UniKasko →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.