Türkiye’nin Google Glass’a Özel İlk Finansal Uygulaması TEB’den!

Türkiye’nin Google Glass’a Özel İlk Finansal Uygulaması TEB’den!

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve mobil bankacılıkta oldukça önemli adımlar atan TEB; Türkiye’nin ilk finansal Google Glass uygulamasını hayata geçirdi.

Geçtiğimiz sene mobil bankacılık uygulaması CEPTETEB ile  “QR kodla kartsız para çekme” ve “Çizerek PIN Girme” gibi dünyada ve Türkiye’de birçok yeniliği sektöre getiren TEB, bir başka ilke daha imza atarak Türkiye’nin Google Glass’a özel ilk finansal uygulamasını geliştiren ilk banka oldu!

Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass için geliştirilen CEPTETEB uygulaması da bu özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar, TEB’in Google Glass uygulaması ile kredi kartı kampanyalarını takip edip, bulundukları noktaya en yakın TEB ATM ve Şubeleri’ni akıllı gözlükleri ile bulabiliyorlar.

teb google glass ekran

TEB’in Google Glass’a özel geliştirip, Google Glass uygulama mağazasına yüklediği Türkiye’nin ilk finansal uygulaması; kısa bir süre içerisinde uygulama mağazasından indirilebilir olacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Deloitte Teknoloji Fast50'de Bir Dijital Pazarlama Ajansı Plasenta Sosyal Medya Ajansı WPP Bünyesine Katıldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.