Türkiye Instagram İle Tanıtılacak: #ComeSeeTurkey

Türkiye Instagram İle Tanıtılacak: #ComeSeeTurkey

Cumhurbaşkanlığı desteği ile hayata geçirilen “ComeSeeTurkey” projesinde Türkiye’nin tarihi, kültürü, doğası ve insanları Instagram fotoğrafları ile tanıtılacak.

ComeSeeTurkey projesi kapsamında dünyaca ünlü Instagram fotoğrafçıları Türkiye’nin dört bir yanını gezecek ve fotoğraflayacak. Dünyanın 13 farklı ülkesinden gelecek olan 20 popüler Instagram fotoğrafçısı, iki farklı rota ile 24 gün boyunca 24 şehri gezecek ve çektikleri fotoğrafları #ComeSeeTurkey etiketi ile sosyal medya üzerinden paylaşacaklar.

Başta Instagram olmak üzere Facebook, Twitter ve Vine gibi platformlarda tek hashtag ile paylaşılacak olan fotoğraf ve videolar Türkiye’nin tarihini, kültürünü, doğasını ve insanlarını dünyaya tanıtacak. Ayrıca ComeSeeTurkey seyahatlerinde çekilen Türkiye fotoğrafları gezici sergiler ile dünyaya tanıtılacak ve kitaplaştırılacak.

comeseeturkey

İsveç’ten Christopher Collin, Almanya’dan Thomas Kakareko, İtalya’dan Nicolee Drake, Endonezya’dan Darisz Cahyadi, Amerika’dan Sam Horine, Danimarka’dan Fedja Salihbasic ve birbirinden yetenekli diğer fotoğrafçıların katılacağı ComeSeeTurkey projesinin danışmanlığını ise bir milyona yakın takipçi sayısı ile Instagram’da fenomen olan Mustafa Seven üstlenecek.

Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto muhabirleri Derneği tarafından desteklenen projenin ana sponsorluğunu ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üstlenecek.

26 Mayıs’ta tamamlanması planlanan Türkiye turunda çekilen fotoğraf ve videoları sosyal medyada #ComeSeeTurkey hashtagi ile ya da ComeSeeTurkey web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Vodafone Arena Reklam Filmi: Yuvaya Ruh Katmaya Geldik Lipton’dan Dijital Uygulama: Aç Kendini →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.