Türk Hava Yolları’nın Super Bowl’da Yayınlanan Reklam Filmi

Türk Hava Yolları’nın Super Bowl’da Yayınlanan Reklam Filmi

Türk Hava Yolları’nın Dr. Mehmet Öz’ün yer aldığı “5 Senses” isimli reklam filmi, NFL Super Bowl LII final maçı sırasında yayınlandı.

Yolcularını dünyanın en çok birçok ülkesine ve noktasına ulaştıran, 300 ülkeyi birbirine bağlayan Türk Hava Yolları’nın, ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün başrolünde bulunduğu “5 Senses” (Beş Duyu) ismini taşıyan reklam filmi, Super Bowl LII final maçı esnasında ilk kez yayınlandı.

Reklamda THY uçağında yolculuk eden Dr. Öz, insanların beş duyusunu daha etkin kullanabilmeleri için dünyadaki farklı ülkeleri ziyaret ederek; farklı renkleri görmeleri, farklı kokuları koklamaları, farklı tatlar almaları, farklı şeyler işitmeleri ve farklı şeyler hissetmeleri gerektiğini söylüyor. Öz, aynı zamanda yüksek kaliteli, konforlu bir uçuş deneyiminin önemine de dikkat çekiyor.

Danimarkalı ödüllü yönetmen Martin Aamund’un yönettiği reklam filmi, THY’nin sefer yaptığı Avrupa, Kanada, Uzak Doğu, Orta Doğu, Latin Amerika ve Güney Afrika gibi ülkelerde yayınlanacak.

THY, geçtiğimiz yıl Morgan Freeman’a yer verdiği ve YouTube’da 53 milyon izlenme alan “Explore More” reklamının ardından, bu projenin de küresel anlamda başarılı bir tanıtım olacağını düşünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Netflix, Otobüs Durağına Canlı Gibi Görünen Manken Yerleştirdi Ünlüler, Sesini Kaybeden Amazon Alexa’nın Sesi Oluyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.