Toyota’dan Times Meydanı’na Yaratıcı Billboard

Toyota’dan Times Meydanı’na Yaratıcı Billboard

Toyota, yeni aracı RAV4 Hybrid için Times Meydanı’nda sıradışı bir billboard fikrini hayata geçirdi.

Saatchi&Saatchi Los Angeles ile birlikte geliştirilen projede Times Meydanı’na dev bir billboard inşa edildi. Ancak billboard’larıyla meşhur olan Times Meydanı ilk kez tırmanışa özel bir billboard’a ev sahipliği yaptı. Bu billboard aynı zamanda NewYork’taki en yüksek outdoor tırmanış duvarı olma unvanını da taşıyarak 100 feet’i (30.48m) geçen bir uzunluğa sahip.

Projenin reklam filmi, outdoor sporları profesyoneli Christina Fate ile başlıyor. Sporcunun hayat hikayesinin anlatıldığı kısa bir belgesel niteliğinde olan filmde, yetenekli sporcu duvarın zirvesine tırmanmayı başararak hayalini gerçekleştirmiş oluyor.

Mart ayının sonundan Nisan ayının ortasına kadar meydanda kalan duvara toplamda 116 kişi tırmandı, bir çoğu da profesyonel outdoor sporcusuydu. Profesyonel tırmanışçıların bu devasa billboard’un en üstüne tırmanması ise 10-15 dakikalarını aldı.

 
Toyota'dan Times Meydanı'na Yaratıcı Billboard

Toyota, RAV4 Hybrid aracının reklam çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği proje ile muhteşem bir ilke imza atmış oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snickers'tan Sosyal Medyaya İnce Ayar: HUNGERithm Hızlı Otomobil Ağır Çekim: Volkswagen “Slow Motion” →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.